EIT: Európa legnagyobb kutatóintézete képviseletet nyit Magyarországon
Az EIT innovációs képviselete hatalmas nemzetközi projektekbe kapcsolhatja majd be a magyar kutatókat.
Az Európai Innovációs és Technológiai Intézet (European Institute of Innovation and Technology, EIT) innovációs képviseletet nyitott Magyarországon – közölte az intézmény hétfőn az MTI-vel.
Az Európai Innovációs és Technológiai Intézet összes innovációs területét lefedő képviselet bekapcsolja a helyi innovátorokat és a többi érintettet Európa legnagyobb innovációs ökoszisztémájába, és lehetővé teszi, hogy a magyar tehetségek és vállalkozók egy helyen érhessék el a kutatóközösség oktatási, vállalkozásösztönző és innovációt támogató programjait.
Információs pontként összegyűjti az EIT Közösség szolgáltatásairól és lehetőségeiről szóló híreket, továbbá az üzleti, oktatási és kutatási szervezetek közötti együttműködések ösztönzésével is segíti a térség versenyképességét, gazdasági növekedését – írták.
Az EIT Regionális Innovációs Program keretében létrejött képviselet egy több mint 20 európai országra kiterjedő hálózat része lesz. Az EIT Community Hungary január 22-én ünnepélyesen is megnyílik, ekkor bemutatják a rendelkezésre álló forrásokat és az együttműködési lehetőségeket a közlemény szerint.
Az EIT
Az Európai Unió által fenntartott Európai Innovációs és Technológiai Intézet a kontinens legnagyobb innovációs hálózata, 2008 óta erősíti az innovációt, írják a program holnapján. Küldetésük a munkahelyteremtés, valamint a fenntartható és intelligens növekedés megvalósítása. A Horizont Európa, az EU kutatási és innovációs keretprogramjának szerves részét képzi.
Egyedülálló uniós szerv abban, hogy az innováció ösztönzésére szolgáló módszerük az üzleti, oktatási és kutatási szervezetek összefogását foglalja magában. E partnerségek célja, hogy megoldásokat találjanak és kereskedelmi forgalomba hozzák őket a sürgető globális kihívásokra reagálva. Minden egyes globális kihíváshoz egy-egy partnerségekből álló ökoszisztéma, az úgynevezett tudás- és innovációs közösségek tartoznak.
E globális kihívásokkal való szembenézéshez partnerközösségük oktatási tanfolyamok, vállalkozásalapítási és -gyorsítási szolgáltatások, valamint innovációvezérelt kutatási projektek széles skáláját kínálja.
A kutatók támogatása
A Horizont Európa, a kutatási és innovációs keretprogram az EU legfontosabb kutatási és innovációs finanszírozási programja, amelynek költségvetése 95,5 milliárd euró. Célja az éghajlatváltozás elleni küzdelem és az ENSZ fenntartható fejlődési céljainak elérése. Célja továbbá az EU globális versenyképességének és gazdasági növekedésének fokozása.
A Horizont Európa 3. pillére az „Innovatív Európa”. Itt lép be az EIT, mint közreműködő. A 3 milliárd eurós költségvetéssel az EIT megerősíti a fenntartható innovációs ökoszisztémákat Európa-szerte, elősegíti a vállalkozói és innovációs készségek fejlesztését az egész életen át tartó tanulás szemléletében, támogatja az EU egyetemeit a vállalkozói oktatás fokozottabb integrálásában, új megoldásokat hozunk a piacra a globális társadalmi kihívásokra és szinergiákat és hozzáadott értéket teremtünk a Horizont Európán belül.
Ez is érdekelhet:
- A Vörösmarty tér: Budapest ki nem mondott főtere
- Négyszer váltott nevet ez a magyar város – tudod melyik?
Kiemelt kép: depositphotos.com
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Az új DNS-csontvizsgálat a római kortól kezdve átírhatja a történelmet
Szenzációs magyar ufó-akták: titkos észlelések a múltból
Erős videokártyára van szükség? Így válasszuk ki a megfelelőt
Bemutatjuk a titkos amerikai nukleáris szuperfegyver lebilincselő történetét
A Vajdahunyad várának rejtett szimbólumai és építészeti érdekességei
A Telekom belép a használt okostelefonok piacára