A Fogbank nevű nukleáris szuperfegyvert az Egyesült Államok mindvégig a legnagyobb titokban tartotta, de végre lehullt a lepel.
Nyilvánosságra hozták a nukleáris robbanófejek gyártásához használt titkos anyag létezését, de a Fogbank nevű anyaggal kapcsolatosan továbbra is számos kérdőjel van, írja a Daily Star.
Az anyagot eredetileg az Egyesült Államok déli részén fekvő Tennessee államban gyártották 1975 és 1989 között, de miután az utolsó adag robbanófejet is legyártották, a létesítményt deaktiválták. Két évtizeddel később az amerikai hadsereg úgy döntött, hogy felújítják a régi robbanófejeket, hogy meghosszabbítsák azok élettartamát, de kiderült, hogy az eredeti gyártási folyamat annyira titkos volt, hogy nagyrészt a feljegyzéseket is megsemmisítették.
Még a személyzet sem volt elérhető
Sőt, hogy a helyzet még rosszabb legyen, a szuperfegyver gyártásához szükséges szakértelemmel rendelkező személyzet többsége pedig nyugdíjba vonult, vagy elhagyta az illetékes intézményt. Végül nagy nehézségek és költségek árán sikerült visszafejteni a folyamatokat, így az Egyesült Államok nukleáris biztonsági hivatala végül 2008-ban végül újra legyártatta az eszközt.
Bár létezése ma már köztudott, a Fogbank pontos természete továbbra is titkos. A fegyverszakértők úgy vélik, hogy egy úgynevezett aerogél anyagról lehet szó, amelynek különlegessége, hogy az egyik legkönnyebb szilárd anyag.
Atomütközéseket idéztek elő
A feltételezések szerint az anyagot úgy tervezték, hogy túlhevített plazmává váljon. Ez egy olyan állapot, amely akkor következik be, amikor egy gázt olyan magas hőmérsékletre hevítenek, hogy az atomok összeütköznek, és elektronok válnak le róluk.
Ez akkor történik meg, amikor a fegyver eléri a hasadási szakaszt, amely azután elindítja a végső, fúziós fázist, az atomfegyver felrobbantását. Mindezen információk és következtetések ellenére még mindig nem világos, hogy a Fogbank szuperfegyvert használják-e ma az új nukleáris robbanófejekben.
A közvélemény a közelmúltban újabb bepillantást nyert az Egyesült Államok katonai titkaiba, amikor a Pentagon jelentést készített az 1945-ös ufóészlelésekről. A földönkívüliek rajongóinak nagy bánatára a jelentés arra a következtetésre jutott, hogy az úgynevezett észlelések többsége közönséges földi objektumokra vezethető vissza, amelyek számos esetben titkosított haditechnikai objektumok.
Szuperfegyverek okozták az ufóészleléseket is?
Például az ufóészlelések megszaporodását az 1950-es és 60-as években a fejlett amerikai kémrepülőgépek és űrtechnológiai fejlesztések, köztük a nagy magasságba felszálló léggömbök és vadászrepülőgépek tesztjei okozták.
Ráadásul több kutatási projektben olyan repülőgépek vettek részt, amelyek csészealj alakúak voltak, mint például a függőleges fel- és leszállásra tervezett kanadai szuperfegyver, a VZ-9AV Avrocar vadászbombázó.
Mindezek alapján a Pentagon-jelentés megvizsgálta az „azonosítatlan rendellenes jelenségekkel” kapcsolatos hivatalos kormányzati vizsgálatok dokumentumait, és nem talált bizonyítékot földönkívüli technológiákra jelenlétére a Földön.
Ez is érdekelhet:
Kiemelt kép: depositphotos.com
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Mi történik, ha egy űrhajós a Holdon hal meg?
Honfoglalás-kori, fegyverekkel eltemetett nő maradványait találták meg egy magyar temetőben
Ezek lesznek 2025 legjobban várt elektromos autói
Egyre csak lassul az orosz hadigépezet, miben bízhat még Putyin?
Tele van ezekkel az emlékművekkel Magyarország, mégis alig veszik észre őket
Az utolsó negyvennyolcas honvéd megélte a második világháborút?