Ötletes módszerrel szerzett pénzt egy magyar férfi, de pórul járt
A férfit a rendőrség elkapta, de kreativitásért meg kell adni neki a pontot.
Ha az utakon megállít minket egy rendőr, a legtöbben egyből elkezdenek aggódni. Jobb esetben ez csak egy rutin igazoltatás vagy szondázás, rosszabb esetben tényleg elkövettünk egy szabálysértést. Ráadásul kevésbé is vonjuk kérdőre a hatóságokat.
Ráadásul sokan nem ismerik a jogaikat, hogyan befolyásolják ezek a jogok a bűnüldöző szervekkel való kapcsolattartás során megkövetelt megfelelőség szintjét, és mit kell tenniük, ha rendőrök közelednek hozzájuk, írja a Just Criminal Law.
Rengeteg olyan törvény van, amelyet a lakosság félreért vagy egyáltalán nem ismer. Egy amerikai kutatás szerint a fehér lakosság többsége tisztában van vele, hogy a kérésre meg kell mutatniuk az igazolványukat, ugyanakkor a rendőrök nem kutathatják át az autójukat. Az etnikumok között azonban egyre rosszabbak az arányok, és valószínűleg – bár erről nem találtunk kutatást – Kelet-Európában is hasonlóan informálatlanok vagyunk.
Egy magyar férfi pedig felismerte az „üzleti lehetőséget”, és decemberben kihasználta, hogy az emberek félnek a közúti ellenőrzés során.
A Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészség indítványára a bíróság hivatalos személyi jelleg színlelésével elkövetett befolyással üzérkedés bűntette miatt tartóztatott le egy férfit, aki rendőrnek adta ki magát, és egy balesetnél bírságolt – közölte a Központi Nyomozó Főügyészség hétfőn az MTI-vel.
Elrendezett egy kisebb balesetet
A közlemény szerint a harmincas évei elején járó férfi 2024 decemberében egy Budapest környéki településen rendőrnek adta ki magát, miután észrevett egy személyi sérüléssel nem járó közlekedési balesetet.
Az álrendőr a színlelt rendőri intézkedés során arra utasította a sofőröket, hogy álljanak félre a forgalom zavartalanságának biztosítása céljából, majd elkérte irataikat és úgy tett, mintha a tevékenységirányító központtal egyeztetné az adatokat.
Az álrendőr azt közölte egyikükkel, hogy gyorsan hajtott, nem tartotta be a követési távolságot, ezért kilátásba helyezte a szabálysértés miatti feljelentés megtételét, továbbá azt is valószínűsítette, hogy a sofőr alkoholt is fogyasztott.
Az egyik férfit elküldte baleseti bejelentő nyomtatványt szerezni, míg a másik férfitól azért, hogy a további intézkedéstől és a szankcióktól eltekintsen, meg nem határozott összegű pénzt kért. A férfi közölte, hogy nincs nála készpénz, amire az álrendőr azt ajánlotta, hogy a pénzt utalja el barátnője bankszámlájára. A férfi 30 ezer forintot átutalt, amit az álrendőr egy bankautomatából még aznap készpénzben felvett.
Nem jött be a férfi módszere
A nyomozó ügyészség elrendelte az álrendőr őrizetét, gyanúsítottként hallgatta ki, és sikeresen indítványozta letartóztatását, a végzés azonban még nem végleges. A férfi, aki büntetőeljárás és bűnügyi felügyelet alatt követte el a bűncselekményt, beismerő vallomást tett – áll a közleményben.
Ez is érdekelhet:
- 35 év után nemzetközi űrprojekttel tér vissza a Bajai Obszervatórium
- Budapesttől Alexandriáig: A magyar tengerjárás úttörője
- A történelem legőrületesebb szökése
Kiemelt kép: depositphotos.com
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Szabályosan élt Magyarországon az afgán diák, mégis kiutasították
Régi magyar megszólítások és köszönések, ahogy ma már ritkán hallani őket
Tényleg egy magyar királyról mintázták Lancelot lovagot? Egy izgalmas történelmi párhuzam
Csillagközi látogató lépett be a Naprendszerbe
Megnyílt Budapest első élelmiszer-outletje
Omladozik az egri vár másolata – a rendkívüli haditettről forgatott hatalmas sikerű film helyszínén jártunk