Három gyógyfürdőt is felújítanak Budapesten
A Budapest Gyógyfürdői Zrt. 2024-ben minden eddigi csúcsot túlszárnyalt, az éves nettó árbevétel megközelíti a 26,3 milliárd forintot a 2023. évi 23 milliárd forint után, az adózás utáni eredménye meghaladja a 6,2 milliárd forintot az előző évi 5 milliárd forinttal szemben – közölte a társaság pénteken az MTI-vel.
Kiemelték, az eredmény elsősorban annak az üzleti stratégiának köszönhető, amelynek első hároméves programját még 2020-ban indították el. Lényeges elemei voltak az egy vendégre jutó árbevétel növelése, a történelmi gyógyfürdők szolgáltatásainak nemzetközi árakhoz igazítása, így elérve az európai történelmi gyógyfürdők minimális árszintjét. A hazai vendégeknek ugyanakkor évek óta jelentős kedvezményeket biztosítanak a Zsigmondy Klubkártyával és a komplex bérletkonstrukciókkal.

Széchenyi Termálfürdő, Budapest. Fotó: Unsplash
Az idén a társaság célja az eredménytermelő képesség fenntartása a beruházások megvalósításával, minőségi kiszolgálás és vendégélmény növelés mellett – írták a közleményben.
A tájékoztatás szerint a társaság a 2025. évi tervben megközelítőleg 4 millió vendéggel számol, ami a tavalyinál 10 ezerrel kevesebb ugyan, de ez alapvetően a több évre szóló fürdőfejlesztési program hatásából adódik. Emiatt az erre az évre tervezett árbevétel 237 millió forinttal elmaradhat a 2024. évitől. Az idén a társaság mintegy 4,6 milliárd forint adózott eredményre számít, amely az előző évhez viszonyítva 1,6 milliárd forintos csökkenés.
Kifejtették, az eltérés oka a Gellért gyógyfürdő utolsó negyedévre ütemezett bezárása miatti bevételkiesés, valamint a fürdők – kiemelten a Széchenyi és a Dandár – felújítása, a kedvezményrendszer kiterjesztése, az új törvényi előírásoknak (ESG, NIS2) való megfeleléshez szükséges beruházások finanszírozása, a bér- és anyagköltségek változása.
Hozzátették, a gyógyászat területén az elmúlt időszakban tapasztalt trend alapján csökkenés prognosztizálható. A gyógyászati céllal érkező vendégforgalomban 180 ezer belépésszámmal terveznek. A budapesti lakosok számára egészségmegőrzési programot alakítanak ki, ehhez két nappali kórházban – a Széchenyi és a Lukács gyógyfürdőnél – bővítik a gyógykezeléseket, akár prevenciós jelleggel is. A fürdőgyógyászati szolgáltatások igénybevételének ösztönzésére új, kedvezményes bérletkonstrukciókat vezetnek be – írták a közleményben.
Érdemes elolvasni:
- Budapest “legütősebb”, legrégebbi szakrális hagyatékai. Mennyit ismersz közülük?
- Újabb fontos fejlesztés Kelet-Magyarországon: 543 milliárd forintból készült el a M44-es gyorsforgalmi teljes szakasza
- Sikorski lengyel külügyminiszter szerint az Orbán-kormány az ukrán civilek elleni bombázások alatt is védi Putyint
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Az amerikai külügyminiszter szerint néhány nap alatt magára hagyják Ukrajnát, ha nem történik előrelépés a békéért
A világ legrégebbi piramisát lehet, hogy nem emberek építették
Egy új kutatás szerint elfelejthetjük a sötét anyagot, de még a sötét energiát is
Megerősíti kétoldali együttműködését Magyarország és Marokkó
Középkori zarándokok graffitiztek oda, ahol Jézus elfogyasztotta az utolsó vacsorát
Most már valóban megszülethet az USA és Ukrajna jözött az ásványkincsekről szóló megállapodás