Főszezon új szabályokkal – Így tehetsz szert időben megbízható munkaerőre
Szponzorált tartalom
A nyári szezon kellős közepén járunk, a vendéglátóhelyek szinte folyamatosan telt házzal üzemelnek. A főszezoni hajrá azonban idén egybeesett az egyszerűsített foglalkoztatás (EFO) szabályainak július 1-i változásával, ami sokak számára jelent fejtörést. De van jó hírünk: még most sem késő gondoskodni a megbízható munkaerő-utánpótlásról! Mutatjuk, hogyan vészelheted át a nyarat zökkenőmentesen.
Diákmunka: Több mint egyszerű szezonális kisegítés
Az EFO átalakítása után sok vendéglátós az iskolaszövetkezetekhez fordul segítségért. Nem véletlenül: a 25 év alatti nappali tagozatos diákok foglalkoztatása rugalmas, kedvező és biztonságos megoldást jelent.
Gondoljunk csak egy tipikus balatoni étteremre, ahol a nyári szezonban megsokszorozódik a forgalom. A megnövekedett létszámigényt gyakran diákmunkásokkal fedezik, akik gyorsan tanulnak, lelkesek, és remekül kiegészítik a rutinos csapatot. Ráadásul az étterem azzal is jól jár, hogy a diákok rugalmasan oszthatók be, és csak a ténylegesen ledolgozott órák után kell utánuk fizetni.
Számszerűsítve: Miért éri meg diákokat foglalkoztatni?
Vegyünk egy konkrét példát: egy népszerű belvárosi kávézó teraszán napi 8 órában foglalkoztatnak egy diákmunkást felszolgálóként.
- Az EFO napi költsége vendéglátás esetén 2200 Ft lenne, függetlenül a ténylegesen ledolgozott óráktól. Ezzel szemben a diák esetében csak a tényleges, 8 órás munkaidőt kell fizetni, ami kb. 30%-os megtakarítást jelent.
- A 25 év alatti diákok szja-mentesen foglalkoztathatók, ami tovább csökkenti a bérköltségeket.
- A szövetkezeti díjak is kedvezőbbek lehetnek, mint egy állandó munkavállaló teljes bérköltségei.
Ráadásul a tapasztalatok szerint a jól teljesítő diákmunkások gyakran visszatérnek a következő szezonokban is, így a betanításukra fordított energia hosszabb távon is kamatozik.
A rugalmasság kulcsfontosságú – Nem csak nyáron és nem csak a vendéglátásban
A diákmunka legnagyobb előnye talán a rugalmasság. Jól mutatja ezt egy nagy nyári fesztivál példája, ahol a szervezők több száz diákot foglalkoztatnak különböző pozíciókban: jegyszedőként, hostessként, takarítóként, rakodóként. A változatos munkakörök és időbeosztások révén szinte bármilyen igényre találnak megoldást a fiatalok közül.
De a diákmunka nem csak a szezonális vagy alkalmi munkáknál hasznos. Egy növekvő kkv például rendszeresen bevonja a diákokat a csomagolási, szortírozási feladatokba, vagy épp az irodai adminisztrációba. Így anélkül tudja növelni a kapacitását, hogy állandó létszámbővítésre lenne szüksége.
Légy proaktív, és vágj bele bátran a diákmunkába!
Akár most szembesültél az EFO-változások kihívásaival, akár már korábban is gondolkodtál az alternatívákon, a diákmunka mindenképp egy kipróbálásra érdemes lehetőség. A tapasztalatok azt mutatják, hogy a kezdeti szervezést sokszorosan meghálálják a rugalmas, motivált és költséghatékony fiatal munkaerő előnyei.
Ne feledd: a július 1-jei változások nem érték váratlanul a piacot, a diákmunka pedig régóta bevált megoldás hasonló helyzetekre.
Itt segíthet a Viapan Group, amely közel négy évtizedes múltra tekint vissza a szövetkezeti munkaerő-szervezésben. Testre szabott tanácsaikkal támogatnak, hogy rátalálj a vállalkozásod számára optimális megoldásra. Országos lefedettségüknek köszönhetően minden helyszínen biztosítják a professzionális hátteret.
Jelentkezz náluk még ma, hogy mihamarabb rendelkezésedre álljon a szükséges munkaerő!
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Atlantisz városát találhatták meg a kutatók, ráadásul itt, Európában!
Hatalmas kedvezményekkel indul holnap a balatoni hajózás főszezonja
A szegedi vár falának maradványait találták meg – Galéria
Utazz júliusban a BKK nosztalgiajárataival!
A Ryanair hamarosan nagyobb poggyászokat is felenged ingyen a repülőire
Veszprém várának egy 700 éves részletét találták meg