Új dolgozói központ épülhet a budapesti repülőtéren: irodák, öltözők és park is helyet kap
Újabb nagyszabású beruházás körvonalazódik a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren: hamarosan megkezdődhet egy csaknem 10 ezer négyzetméteres dolgozói irodaház kivitelezése, amely a repülőtér számos operatív munkatársának biztosít majd korszerű munkakörnyezetet.
A projekt generálkivitelezőjét a napokban meghirdetett európai uniós közbeszerzési eljárás keretében keresik. A Magyar Építők beszámolója szerint az új létesítmény a 2-es terminál környezetében valósul meg, és egyesített Airport Service Centerként funkcionál majd: földi kiszolgálók, légitársasági dolgozók, valamint a Budapest Airport egyes szervezeti egységei költöznek ide.
Többfunkciós, biztonságos és fenntartható
Az épület „T” alaprajzú lesz, magassága szárnyanként eltérő: az egyik rész földszint + 1 emeletes, míg a másik földszint + 3 emeletes kialakítást kap. A teljes hasznos alapterület közel 9530 négyzetméter, a maximális magasság pedig 12,26 méter lesz.
A komplexum három különböző biztonsági zónával készül, amelyek megfelelnek a légi közlekedés szigorú előírásainak: így a földi, az ellenőrzött földi és az SRA (szigorított biztonsági terület a légi oldalon) követelményeit is figyelembe veszik.
A földszinten kiszolgálóhelyiségek, a felsőbb szinteken pedig irodák kapnak helyet, négy lift biztosítja majd az akadálymentes közlekedést. Az épület monolit vasbeton szerkezettel épül, és a tervezés a legmodernebb BIM-alapú (Building Information Modeling) technológiával zajlik a Budapest Airport előírásai szerint.
BREEAM Excellent minősítés a cél
A repülőtér-üzemeltető kiemelt figyelmet fordít a fenntarthatóságra is: a tervek szerint az új irodaház megszerezheti a nemzetközileg elismert BREEAM „Excellent” környezettudatossági minősítést. A tanúsítvány elnyerése az épület energiahatékonyságán, anyaghasználatán és környezeti hatásainak minimalizálásán alapul: ennek biztosítása a kivitelező egyik fő feladata lesz.

Fotó: Daily News Hungary
Parkoló, zöldfelületek és új bekötőút is épül
A beruházás nemcsak az irodaházat foglalja magában. A kivitelező feladata lesz a kapcsolódó külső infrastruktúra kiépítése is: új bekötőút, parkolóhelyek, közműkapcsolatok, valamint zöldterületek és egy rekreációs park is helyet kap a fejlesztés részeként.
A teljes kivitelezéshez szükséges összes engedély, ideértve az esetleges építési engedély-módosításokat és a használatbavételi engedély beszerzését, szintén a kivitelező feladata lesz.
A tervek alapján az új létesítmény jelentősen hozzájárul majd a repülőtér működésének hatékonyságához, miközben modern és fenntartható munkakörnyezetet biztosít a dolgozók számára.
Érdemes elolvasni:
- Hatalmas gond van a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren az üzemanyag-ellátással
- Másodperceken múlt, hogy egy budapesti repülőgép ütközzön több mint 10.000 méteren
Kiemelt kép: depositphotos.com
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Eljön a nap, amikor eltűnik a Csendes-óceán: ilyen lehet a Föld 250 millió év múlva
130 éves irodalmi rejtélyt fejtettek meg Cambridge-i Egyetem tudósai– és egyetlen szó volt a kulcs
Nincs megállás, brutális hőség közelít: másodfokú hőségriasztás lépett életbe Magyarországon
Egy új, ijesztő magyar kutatás szerint a mikroműanyagok megváltoztatják az élőlények viselkedését
Budapest kincseit árulják: titokban kerülhetnek magánkézbe a belvárosi állami paloták
Többszáz év alatt épült várfalakat tártak fel Veszprémben