Ünnepi koncertet ad a Hungarian FolkEmbassy a budapesti Fonóban
Vendégfellépőkkel kiegészülve lép színpadra az együttes november 30-án, fennállásuk tíz éves jubileumát ünneplik.
A rendezvény egyben lemezbemutató koncert is lesz, a koncert első felében eddigi népszerű szerzeményeiket játsszák, majd az új lemezükről válogatnak, melynek tematikája a legendás magyar-lengyel barátság. A mondanivalója nem véletlen, ugyanis Rosonczy-Kovács Mihály, a zenekar hegedűse és egyben alapítója hivatalos foglalkozása lengyel-olasz politikai elemző.
Már egyetemi éveim alatt zavart, hogy a magyarságot és az európaiságot egyesek egymást kizáró identitáselemként kezelik. Holott népzenénk, néptáncunk a legékesebb példája annak, hogy a két dolog nem értelmezhető egymás nélkül.
Repertoárukban jól megfér egymás mellett a magyar népzene és a klasszikus cigányzene, de nem áll távol tőlük a háborús tematika sem, melyet a most következő rendezvényen is bemutatnak. Az új lemezről a következőket mondta Rosonczy-Kovács:
Érzelmi csatornákat szeretnénk nyitni a magyar népzenén keresztül, és ezeken keresztül diplomáciai üzeneteket közvetíteni. Találhatóak az anyagban menyasszony- és katonakísérők; Andrejszki Judit zenekara, a Musica Profana által a két nép régizenéi közötti hasonlóságot mutatjuk meg. De van egy mezőségi karácsonyi dalunk is, amelybe egy lengyel kolenda ágyazódik.
A Hungarian FolkEmbassy-ben Rosonczy-Kovács Mihály (hegedű, próza), Könczei Bálint (brácsák), Jobbágy Bence (cimbalom) és Lakatos Dávid (bőgő) játszik. A zenekarban és a koncerten közreműködik Andrejszki Judit (csembaló, ének), Kubinyi Júlia (ének), Bede Péter (szaxofon), ifj. Szerényi Béla (tekerő, furulya, tánc), vendég a Musica Profana, Lakatos Mónika és a Romengo zenekar, Navratil Andrea (ének), Juhász Zoltán (hosszúfurulya, duda), Nyitrai Tamás (hegedű) és Zrinyi Gál Vince (vers, próza).
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Miért nem tudjuk a villámokat energiafejlesztésre használni?
Mi a legnagyobb eddig ismert prímszám?
Hány nukleáris fegyvert használtak eddig a történelem során?
12 ezer méter mély lyukat ástak a tudósok, hátborzongató dolgot találtak
Az eddigi legfiatalabb bolygót találták meg csillagászok
Szúnyogok segítségével küzdenék le kutatók a maláriát