Nincs több pucérkodás és csúnya beszéd a népszerű fantasysorozatban
Minden idők egyik legfelkapottabb könyvfolyama az Andzrej Sapkowski író által megálmodott Vaják (The Witcher). A milliós példányszámban eladott művek sikerét jól jelzi, hogy készült belőlük képregény, számítógépes játék, valamint élőszereplős sorozat is.
Ez utóbbit a Netflix, a világ egyik legnagyobb streamingszolgáltatója jegyzi. Két évvel ezelőtt épp a karácsonyi időszakban robbant be és azonnal közönségkedvenccé vált.
A történet szerint egy Ríviai Geralt nevű mutáns harcos kalandjait követhetjük nyomon
a középkori helyszíneken játszódó történetekben. Mint jó fantasyhoz illik, kapunk akciót, varázslatokat, cselszövést – és egy jó adag „kendőzetlen valóságot”.
Ami úgy tűnik sok tévénézőnél kiverte a biztosítékot. Szó se róla, a testiség igen hangsúlyos szerepet kap a cselekményben,
több részben is hosszú képsorokon szerepelnek meztelen nők vagy ágyjelenetek.
A hírek szerint a csatorna számtalan visszajelzést kapott, melyekben a nézők hangot adtak kifogásaiknak, minek hatására a vezetőség úgy döntött, hogy visszafogják a tematikát a sorozatban.
Ugyanez a helyzet a káromkodásokkal is, főként a címszereplő szájából hangzik el olykor egy-egy erősebb kifejezés. Ha hinni lehet a pletykáknak,
ezek megszüntetését a főhőst alakító Henry Cavill javasolta,
aki szeretné, hogy karaktere mélyebb ábrázolást kapjon, amibe az alantas beszéd érzése szerint nem fér bele.
A magyarországi helyszíneken, például a Vajdahunyad várában, a Kiscelli Múzeumban vagy a tatabányai Szelim-lyuk nevű barlangban forgatott széria második évadára már nem kell sokáig várni, az első részt december 17-én adja a Netflix.

Érdemes elolvasniInterjúfilm a régi Hollywoodról: magyar producerek, akik felépítették az amerikai filmipar központját – VIDEÓ
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Visszakerült Magyarországra Kossuth Lajos ritka dagerrotípiája
Édes hazugság? – Ezt okozhatják a mesterséges édesítőszerek a szervezetünkben
A tudósok szerint a Hold sötét zugaiban ott lapul az élet – de vajon mi vittük oda?
Négy űrturista csapódott a Csendes-óceánba egy magánrepülés után – VIDEÓ
Walt Disney testét valóban lefagyasztották halála után és elrejtették a Disneyland alatt?
A múmiaport évszázadokon át gyógyszerként használták Európában