Nincs pénz a siófoki Aranypart őrzésére
A „Balaton fővárosaként” emlegetett Siófok évek óta saját biztonsági szolgálattal és önállóan üzemeltetett kamerarendszerrel vigyázta a nyaralók, az árusok és a vendéglátóegységek biztonságát. Azonban az idei nyártól ennek vége szakad, melynek okait Dr. Lengyel Róbert, a település polgármestere egy Facebook-posztban ismertette.
Lengyel a bejegyzés elején arra emlékeztetett, hogy a koncepció mindeddig remekül működött, a helyi képviselő-testület megszavazta az intézkedéseket és eddig megfelelő keretet is sikerült biztosítani a szolgáltatás üzemeltetésére.
Mint azt írja,
„Szezononként súlyos tízmilliókat fizettünk ki azért, hogy a rend fenntartásáért elsősorban is felelős rendőrség munkáját segítsük, az itt lakók és itt nyaralók szubjektív biztonságérzetén javítsunk. A közös munka eredménye nem maradt el, pár év alatt eljutottunk odáig, hogy közel 90 %-os bűncselekményszám csökkenést tapasztalhattunk „odalent”.”
Ennek ellenére jelenleg úgy néz ki, hogy a továbbiakban nem tudják finanszírozni az őrszolgálatot, aminek okát a polgármester az állami forrásmegvonásokban látja.
„Az egyik dolog, ami áldozatul fog esni idén az önkormányzatokkal szembeni igen súlyos kormányzati megszorításoknak, az bizony többek között a lenti őrzés lesz. Egész egyszerűen nem fogjuk tudni kigazdálkodni az árát, mert a kieső bevételeink mellett még inkább fontossági sorrendeket kell felállítanunk és bizony lesznek egyéb, nem halasztható kifizetni valóink is bőven.”
Ráadásul nemrégiben a közbeszerzési hatóság egy 500.000 forintos bírságot is kiszabott rájuk. Ennek oka, hogy a biztonsági céggel kötött szerződés értelmében az őrző-védő szolgálat munkatársai közül legalább öt főnek alapfokú nyelvvizsgával kell rendelkeznie. A vizsgálat szerint csak négy ilyen dolgozója van a vállalatnak, az ötödik csak egy nyelvtanfolyam elvégzését igazoló dokumentumot tudott felmutatni, ám ez nem államilag elismert okirat.
„Tehát nem a nyelvtudással, hanem a papírokkal volt gond.”
– jegyezte meg Lengyel.
Így a polgármester szerint nincs más választásuk, mint megszüntetni a hosszú évek alatt bizonyított rendszert és a továbbiakban a rendőrségre bízni a nyaralóövezet felügyeletét.
Mindezeken túl a város természetesen továbbra is biztosítani fogja a kamerarendszer működtetését és „alkalmanként a városőrök is besegítenek” a munkába, ám az őrzésre szánt pénzt kénytelenek megspórolni és egyéb feladatok finanszírozására fordítani.
Érdemes elolvasniHa március, akkor bor, Balaton és BORUM!
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Ahol leghalálosabb kórokozók lakoznak: Az Egyesült Államok titkos laborja
A világ leggyorsabb tesztpályája, ahol kanyaródás nélkül lehet maximális sebességgel száguldani
VIDEÓ: A világ legnagyobb halszaporodóhelyét fedezték fel
A magyar ipar úttörője, az ágyúk és vasúti kerekek mestere: Ganz Ábrahám
Miért nem tudjuk a villámokat energiafejlesztésre használni?
Mi a legnagyobb eddig ismert prímszám?