Zaklatták a Down-szindrómás kislányt, az elnök elkísérte az iskolába
A 11 éves Embla Ademit csúfolták az iskolában a betegsége miatt. Mikor Stevo Pendarovski, Észak-macedónia elnöke tudomást szerzett a dologról, felkereste a kislány családját és aznap együtt, kézen fogva mentek az iskolába.
Emblát bántották az iskolatársai a Down-szindróma miatt – ez egy olyan genetikai állapot, amely tanulási zavarokat, egészségügyi problémákat és jellegzetes arcvonásokat okoz – mondta az elnöki hivatal szóvivője a CNN-nek.
Pendarovski elbeszélgetett Embla szüleivel azokról a kihívásokról, amelyekkel ő és családja naponta szembesülnek és megvitatták a lehetséges megoldásokat is
– áll az irodája sajtóközleményében.
Az elnök elmondta, hogy a gyermekjogokat veszélyeztető emberek magatartása elfogadhatatlan, különösen, ha atipikus fejlődésű gyerekekről van szó.
“Nem elég, ha teljesülnek az alapvető jogok, hanem érezniük kell a gyerekeknek, hogy egyenrangúnak és szívesen látják őket az iskolapadban és az iskola udvarán. Ez kötelességünk államként, de egyénekként is és ennek a közös küldetésnek a kulcsa az empátia.”
“Ez segít az olyan gyerekeknek, mint Embla, nekünk pedig abban, hogy megtanuljuk tőlük, hogyan kell őszintén örülni, osztozni és szolidaritást vállalni” – tette hozzá az elnök.
“Mindannyian egyenlőek vagyunk ebben a társadalomban. Azért jöttem, hogy felajánljam a segítségem és hogy felhívjam a figyelmet arra, hogy a befogadás alapelvnek kell lennie” – idézte Pendarovskit a sajtóközlemény.
Az elnök kijelentette, hogy “bátorította és támogatta” Embla szüleit a lányukhoz hasonló gyermekek jogainak védelméért folytatott harcukban.
“Ebben az összefüggésben az előítéletek jelentik a fő akadályt a mindenki számára egyenlő és igazságos társadalom felépítésében”
– mondta Pendarovski a közlemény szerint.
Hangsúlyozta továbbá, hogy “jogi és erkölcsi kötelezettsége van az inkluzív oktatás biztosításának, amelyben a fő hangsúly a különböző fejlődési folyamatokkal rendelkező gyermekek készségeinek és képességeinek fejlesztésén van”, és hangsúlyozta, hogy fel kell hívni a lakosság figyelmét a kérdésre.

Érdemes elolvasniBár fizikailag szétválasztották a sziámi ikreket, mégis szoros kötelék fűzi őket össze
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Isaszegi csata újrajátszása: látványos hagyományőrző csatabemutató a Szoborhegynél – képek, videó
Tudtad? 3 ezer évvel ezelőttig sötét bőrünk volt, a legtöbb európai ősünk nem fehér volt
Váratlan bizonyítékot találhattak a Biblia egyik legismertebb történetére
A történelem 7 legmeghatározóbb fegyvere
45 éve jár a kék metró második szakasza – Így épült a 3-as vonal déli szárnya
Építési engedélyt kapott a Magyar Építészeti Múzeum