„Vérrel” teli tóban úszott a litván olimpiai bajnok, tiltakozásképp az orosz invázió ellen – VIDEÓ
Az olimpiai aranyérmes Ruta Meilutyte egy videót tett közzé „az ukrán nép támogatására, amely az Oroszország által elkövetett népirtással néz szembe”.
A képsorokon Meilutyte a litvániai orosz nagykövetség előtti tóban úszik, mely mélyvörös színben pompázik. Majd a kamera távoli látószögre vált, amelyen jól látható az egész tó, mögötte a nagykövetség épületével.
A videó a „támogasd Ukrajnát” felhívással fejeződik be.
A szervezők elmondása szerint a performansz egy bejelentett és előre egyeztetett akció volt, a tavat pedig környezetbarát festékkel színezték be, tehát nem merül fel természetkárosítás. A cél egy erőteljes mementó állítása volt, emlékeztető Oroszország Ukrajnában elkövetett kegyetlenkedéseire.
Swimming Through
The performance “Swimming Through” is a call for action in support of the Ukrainian people who are facing genocide committed by Russia. pic.twitter.com/LuXRFms2c4
— Rūta Meilutytė (@MeilutyteRuta) April 6, 2022
Mindezek mellett a tó melletti útra egy üzenetet is kiírtak, amely így szól: „Putyin, Hága vár rád” – a hollandiai városban található ugyanis a Nemzetközi Bíróság.
Nem ez az első tüntetés a helyi orosz nagykövetség előtt, a másfél hónapja tartó háború kitörése óta számos demonstráció történt a helyszínen.
Meilutyte szülőföldje, Litvánia határos Fehéroroszországgal, azzal az országgal, amely nagyban segítette Oroszország ukrajnai invázióját.
A litván kormány szerint az alig 2,8 millós ország több, mint 40.000 ukrán bevándorlót fogadott be.
Meilutyte nem az első elit úszó, aki provokatív háborúellenes képet posztolt a közösségi oldalakon. Viktoriya Gunes ukrán származású török úszónő nemrég egy olyan képet töltött fel, amin egy orosz zászlón tapos.
Litvánia egy ezer éves múltra visszatekintő apró balti ország, első említése 1.000 körülre datálódik. A XII. században alapították meg hivatalosan is a Litván Nagyfejedelemséget. A XIV. században Európa legnagyobb területű állama volt, hatalma a Balti-tengertől a Fekete tengerik húzódott, magában foglalta a mostani Fehéroroszország és Ukrajna jó részét. A mai Litvánia 1991-ben szabadult fel a szovjet uralom alól.
Az első európai ország, amely teljesen leválasztotta magát az orosz gázról, 7 nappal ezelőtt jelentették be, hogy felhagynak az energiahordozó importálásával.
A jövőben gázigényüket kizárólag a Klaipeda kikötőjébe érkező cseppfolyósított gázszállítmányokból fedezik.
Érdemes elolvasniA félmilliárd forinthoz közelít a reformátusok pénzadománya
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Újra látható lesz a Budavári Palota északi szárnyán a Hungária szoborcsoport
Putyin szerint az ukrajnai háború globális méreteket ölthet
Megtalálták az eddigi legősibb ábécét, és 500 évvel régebbi, mint a korábbi rekordtartó
Űrhajó? Dehogy! Egy tanulmány szerint egy fejlett idegen civilizáció az egész csillagrendszerét terelheti
Létezett a természetben is nukleáris reaktor, és kevesebb, mint 2 milliárd éve még aktív volt
Eddig ismeretlen vulkánt fedeztek fel Magyarországon