Dennis Rodman Moszkvába utazik, hogy kiszabadítsa a bebörtönzött Brittney Grinert
Sokak által kedvelt lepattanókirály Dennis Rodman elhatározta, hogy Oroszországba utazik, és mindent megtesz azért, hogy a bebörtönzött profi női kosárlabdázó Brittney Griner szabadon bocsátásáért küzd majd a helyszínen.
Rodman, akinek a Nemzeti Kosárlabda Szövetség (NBA) utáni karrierjét az észak-koreai vezetővel, Kim Dzsong Unnal való bizarr kapcsolata határozta meg, az NBC Newsnak adott interjújában elmondta, hogy a héten Oroszországba repül, ahol segítséget nyújt Grinernek, akit egy orosz bíróság augusztus elején kilenc év börtönre ítélt kábítószerbirtoklás vádjával.
Grinert egy orosz repülőtéren tartóztattak le, miután a hatóságok kannabiszolajat tartalmazó patronokat találtak a poggyászában. A kosárlabdázó letartóztatásra a Washington és Moszkva közötti fokozott feszültség idején került sor, néhány nappal azelőtt, hogy Oroszország megszállta Ukrajnát.
Rodman nyilatkozatára akkor került sor, amikor az Egyesült Államok megpróbált tárgyalni egy fogolycseréről, amelynek célja Griner és az amerikai állampolgár Paul Whelan szabadon bocsátása Viktor Bout orosz fegyverkereskedőért cserébe.
“Engedélyt kaptam, hogy Oroszországba menjek, hogy segítsek annak a lánynak. Megpróbálok még ezen a héten elmenni” – mondta a 61 éves Rodman az amerikai hírcsatornának.
Az NBC-nek nyilatkozott egy magas rangú kormányzati tisztviselő is, aki arra figyelmeztetett, hogy “bármi más, mint a bevett csatornán keresztül történő további tárgyalások, valószínűleg megnehezíti és akadályozza a szabadon bocsátási erőfeszítéseket”.
A kétszeres olimpiai aranyérmes kosárlabdázó és női NBA-bajnok Griner ügyét sportolók, érdekvédők és törvényhozók is kiemelték, akik folyamatosan nyomást gyakoroltak a Biden-kormányra, hogy tegyen többet a szabadon bocsátása érdekében.
[hm_embed link=”https://hellomagyar.hu/2022/08/14/megkezdodtek-az-orosz-amerikai-targyalasok-a-fogolycsererol/” ][/hm_embed]
Az amerikai külügyminisztérium arra kéri az amerikaiakat, hogy ne utazzanak Oroszországba.
Rodman korábban is belekeveredett már diplomáciailag feszült fogolyhelyzetekbe, mondván, hogy az észak-koreai Kimhez intézett személyes felhívása segített Kenneth Bay misszionárius 2014-es szabadon bocsátásában. Rodman Szingapúrba is elutazott, amikor Kim 2018-ban ott találkozott Donald Trump akkori amerikai elnökkel. Korábban 2014-ben találkozott Vlagyimir Putyin orosz elnökkel, aki a találkozó után azt mondta, hogy Putyin “valójában jó fej”.
Az Egyesült Államok álláspontja szerint Griner 9 éves börtönbüntetése a kannabiszolaj tulajdonlásáért túlzás, amit arra akar kihasználni az orosz fél, hogy egy esetleges fogolycsere alkalmával jobb alkupozícióba kerüljenek.
A Kreml tagadja, hogy a kosaras letartóztatás politikai indíttatású lett volna.
És itt egy kis nosztalgiázás, Rodman a Frei dossziéban:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Egy tokaji szálloda is bekerült Európa legjobbjai közé
Oroszország állatkerti állatokat adott Észak-Koreának a katonákért cserébe
Magyar származású hírességeket idéz meg egy lenyűgöző animációs kisfilm
Ismét adventi vonatokkal utazhatunk a bécsi és zágrábi karácsonyi vásárokra
Egy rabszolga előzhette meg Magellánékat a Föld megkerülésében
Ez a 2 centiméternél is kisebb fosszília lehet a hiányzó láncszem az evolúcióban