Az angolok szó szerint a földet is megrengetnék, csak hogy gázhoz jussanak
Az Egyesült Királyság kormánya hivatalosan is feloldotta a palagázra történő „repesztéses bányászati módszer” tilalmát Angliában, Oroszország Ukrajna elleni háborújára és az energiaválságra hivatkozva, tette közzé a Politico.
Az intézkedést azzal indokolták, hogy szeretnék biztosítani az energiabiztonság elérésének „minden útjának” feltárását.
Az Egyesült Királyság azon célkitűzése, hogy 2050-re nettó nullára csökkentse a szén-dioxid-kibocsátást, az elmúlt években szintén lekerült a napirendről.
Angliában 2019 óta moratórium van érvényben a palagáz-termelésre a hidraulikus rétegrepesztési folyamattal járó, illetve az által kiváltott lehetséges földrengések miatt.
Liz Truss újonnan megválasztott miniszterelnök igyekszik sokkal nagyobb hangsúlyt fektetni az energiabiztonságra. Azt szorgalmazza, hogy az Egyesült Királyság több megmaradt fosszilis tüzelőanyag-tartalékot aknázzon ki, és azt a célt tűzte ki maga elé, hogy az ország 2040-re nettó energiaexportőrré váljon.
Az energetikai elemzők arra vonatkozó megállapítása, hogy a palagáz-kitermelésből származó jelentős haszon sok éven át biztosítékul szolgálhat ehhez a tervhez, Truss energiastratégiájának egyik központi elemévé tette a tilalom feloldását.
Az Egyesült Királyság csütörtökön megerősítette, hogy támogatja az északi-tengeri olaj és gáz új engedélyezési ciklusát, amely lehetővé teszi a fejlesztők számára, hogy új készletek után kutassanak.
A repesztéssel kapcsolatos formális döntést a Brit Geológiai Társaság tudományos áttekintése után hozták meg a kitermelés hatásairól, beleértve a földrengés kockázatát is, amelyet szintén csütörtökön tettek közzé. A jelentés arra a következtetésre jutott, hogy a földrengések kockázatának és mértékének előrejelzése “összetett és tudományos kihívás marad”.
Az Üzleti, Energiaügyi és Iparstratégiai Minisztérium ugyanakkor azzal érvelt, hogy a tilalom feloldása lehetővé tenné a további adatok gyűjtését.
Jacob Rees-Mogg üzleti miniszter elmondta: „Putyin Ukrajna elleni illegális inváziója és az energia fegyverként való használatának fényében energiabiztonságunk erősítése abszolút prioritás, és – ahogy a miniszterelnök mondta – biztosítani fogjuk, hogy az Egyesült Királyság 2040-re energiaexportőr lesz. Ahhoz, hogy ezt elérjük, fel kell kutatnunk minden rendelkezésünkre álló utat a nap-, szél-, olaj- és gáztermelésen keresztül – így helyes, hogy feloldottuk a bányászati módszerre vonatkozó tiltást, hogy feltárhassuk a hazai gáz esetleges forrásait. ”
A „repesztéshez” egyébként negatívan viszonyul az Egyesült Királyság lakossága, egy 2021 őszi kormányzati elemzés szerint 44 százalékuk ellenzi ezt a kitermelési módot, és csak 17 százalék támogatja. A tilalmak továbbra is érvényben maradnak Skóciában és Walesben.
[hm_embed link=”https://hellomagyar.hu/2022/09/21/ukrajna-lobbizik-az-ensznel-oroszorszag-megbunteteseert/” ][/hm_embed]
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Egy tokaji szálloda is bekerült Európa legjobbjai közé
Oroszország állatkerti állatokat adott Észak-Koreának a katonákért cserébe
Magyar származású hírességeket idéz meg egy lenyűgöző animációs kisfilm
Ismét adventi vonatokkal utazhatunk a bécsi és zágrábi karácsonyi vásárokra
Egy rabszolga előzhette meg Magellánékat a Föld megkerülésében
Ez a 2 centiméternél is kisebb fosszília lehet a hiányzó láncszem az evolúcióban