Putyin támogatói határozott megtorlást várnak a kercsi híd felrobbantása miatt
A krími híd megrongálása hatalmas fricska az orosz vezető számára.
A kercsi hídon szombaton történt robbanás a Vlagyimir Putyin elnököt támogató közéleti személyiségek körében brutális megtorlást követelő kórust váltott ki. A felhívások növelik a politikai nyomást Putyinon, aki szeptemberben azt mondta, hogy Moszkva kész “minden rendelkezésre álló eszközt” felhasználni az ország és a lakosság védelmére, “ha országunkat fenyegetés éri”, közölte a Politico.
“Ez nem blöff” – tette hozzá Putyin az Ukrajna elleni háborúra 300 ezer tartalékos mozgósításának bejelentése során. Kijelentése spekulációkat váltott ki Ukrajna nyugati támogatói körében a taktikai atomfegyverek esetleges bevetéséről. Főként, ha Kijev sikeres ellentámadást indít a Kreml által hivatalosan elcsatolt négy ukrán területen, vagy ha Ukrajna megpróbálja visszaszerezni a Krímet. Kijev nem vállalta a felelősséget a hídrobbantásért.
Szergej Markov, a Kremlhez közel álló politikus, Putyin Egységes Oroszország pártjának volt parlamenti képviselője úgy véli, hogy a kercsi híd elleni “terrortámadás” annak bizonyítéka, hogy “az Egyesült Államok és Ukrajna rezsimje egyre jobban feszegeti a határokat”.
“Oroszország nem reagál? Még tovább. És most sem? Még tovább” – írta a közösségi médiában, kemény választ követelve Moszkvától. Konsztantyin Dolgov, az orosz parlament felsőházának tagja szintén “terrortámadásnak” és “a kijevi báb-rezsim terrorizmusa újabb baljós megnyilvánulásának” bélyegezte a robbanást. Volodimir Zelenszkij ukrán elnökre utalva Dolgov azt mondta: “A terroristákkal szemben egyértelműen fel kell lépni!”
Rodion Mirosznyik, aki a közelmúltig az Oroszország által támogatott Luhanszki Népköztársaságot képviselte Moszkvában, azt írta a közösségi médiában, hogy “a Dnyeper folyón átívelő, még nem sérült ukrán hidak nevetségesen néznek ki a lángoló krími híd hátterében”.
Az Oroszországot a Moszkva által 2014-ben illegálisan annektált Krím félszigettel összekötő kercsi híd megrongálódása nemcsak Oroszország dél-ukrajnai egységeinek ember- és fegyverutánpótlását nehezíti. Személyesen Putyin számára is komoly megaláztatás, mivel a 70. születésnapját követő reggelen történt.
[hm_embed link=”https://hellomagyar.hu/2022/10/09/amerikai-katona-ukrajnaban-meg-az-iraki-felkelok-is-veszelyesebbek-voltak/” ][/hm_embed]
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
A világ leggyorsabb tesztpályája, ahol kanyaródás nélkül lehet maximális sebességgel száguldani
VIDEÓ: A világ legnagyobb halszaporodóhelyét fedezték fel
A magyar ipar úttörője, az ágyúk és vasúti kerekek mestere: Ganz Ábrahám
Miért nem tudjuk a villámokat energiafejlesztésre használni?
Mi a legnagyobb eddig ismert prímszám?
Hány nukleáris fegyvert használtak eddig a történelem során?