India továbbra is vesz olajat Oroszországtól, ezzel is mélyítve kapcsolatukat
India külügyminisztere szerint gazdaságilag előnyös, ha “állandó és jól bevált partnerétől” vásárol olajat.
India továbbra is orosz olajat fog vásárolni, mivel ez előnyös országuk számára, jelentette ki Subrahmanyam Jaishankar külügyminiszter. Az Ukrajnai invázió kezdete óta először látogatott Putyinékhoz, és ezzel szembeszállt az orosz gazdaság megbénítására irányuló nyugati törekvésekkel.
Jaishankar kedden Moszkvában találkozott orosz kollégájával, Szergej Lavrovval a mezőgazdaságért, a kőolajért és földgázért, a kikötőkért és hajózásért, a pénzügyekért, a vegyiparért és műtrágyáért, valamint a kereskedelemért felelős magas rangú tisztviselők kíséretében – ami szerinte az Oroszországgal való kapcsolatok fontosságát mutatja, írja az Al-jazeera.
“Oroszország állandó és jól bevált partner. A több évtizedes kapcsolatunk megerősíti, hogy az valójában mindkét országot nagyon-nagyon jól szolgálta” – mondta Jaishankar egy közös sajtótájékoztatón.
“A világ harmadik legnagyobb olaj- és gázfogyasztójaként, ahol a jövedelemszint nem túl magas, alapvető kötelezettségünk, hogy biztosítsuk fogyasztóink számára a lehető legjobb hozzáférést a nemzetközi piacokhoz a legelőnyösebb feltételekkel” – mondta.
“Láthattuk, hogy az India-Oroszország kapcsolat előnyösen működik. Ha az ember előnyére válik valami, azt szeretné fenntartani” – tette hozzá az indiai külügyminiszter. India nem ítélte el kifejezetten azt, amit Oroszország “különleges ukrajnai katonai műveletnek” nevez. A nyugati vásárlók bojkottját követően ezért Kína után Oroszország legnagyobb olajvásárlójává vált.
Jaishankar bejelentése Janet Yellen amerikai pénzügyminiszter hétvégi újdelhi látogatása előtt történt. Ott a G7 csoport várhatóan az orosz olaj árának korlátozására vonatkozó tervét fogja megvitatni indiai tisztviselőkkel.
Az amerikai tisztviselők és a G7-országok az elmúlt hetekben intenzív tárgyalásokat folytattak arról a példátlan tervről, hogy a tervek szerint december 5-én lépne életbe a tengeri szállítású olajszállítások árplafonja, hogy az európai uniós és amerikai szankciók ne fojtsák meg a globális olajpiacot.
Mind Új-Delhi, mind Peking eddig elutasította, hogy csatlakozzon az Oroszország elleni nyugati szankciókhoz. Lavrov méltatta Oroszország “indiai barátainak” Ukrajnával kapcsolatos álláspontját. A Nyugatot pedig azzal vádolta, hogy megpróbálják megszilárdítani “domináns szerepüket a világ ügyeiben”, és megakadályozzák “a nemzetközi kapcsolatok demokratizálódását”.
[hm_embed link=”https://hellomagyar.hu/2022/11/08/europa-eltapossa-a-kis-orszagokat-csak-hogy-energiahoz-jusson/” ][/hm_embed]
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Újra látható lesz a Budavári Palota északi szárnyán a Hungária szoborcsoport
Putyin szerint az ukrajnai háború globális méreteket ölthet
Megtalálták az eddigi legősibb ábécét, és 500 évvel régebbi, mint a korábbi rekordtartó
Űrhajó? Dehogy! Egy tanulmány szerint egy fejlett idegen civilizáció az egész csillagrendszerét terelheti
Létezett a természetben is nukleáris reaktor, és kevesebb, mint 2 milliárd éve még aktív volt
Eddig ismeretlen vulkánt fedeztek fel Magyarországon