Az orvosok már ott tartottak, hogy eltávolítják egy szemét, illetve az arcának egy részét annak érdekében, hogy legyőzzék a lány testében burjánzó kórokozót, de elkéstek. A fiatal tini szervei összeomlottak, életét nem tudták megmenteni.
A sajnálatos esetről a Mirror számolt be, részletezve azt is, hogy miként győzhette le a fiatal lány szervezetét a fekete gombának nevezett rettegett kórokozó, ami egyébként a mi penészes kenyerünkben is megtalálható. A betegség a lány egyik fogából indult el, november 5-én pedig kórházba került súlyos tünetekkel.
A mexikói Allison Yamilethnél a Tamaulipas állambeli Tampico Kórházban állapították meg, hogy a rettegett mukormikózisban szenved, amit csak súlyosbított az a tény, hogy 12 éves korában ketoacidózist, a cukorbetegség egy fajtáját is megállapították nála. Ez pedig különösen kérdésessé teszi a felépülést, az ilyen rizikófaktorokkal rendelkező betegekben ugyanis gyorsabban terjed ez a fajta fertőzés a vérben található magas ketonszint miatt.
Helyi sajtóbeszámolók szerint a család azonnal gyűjtésbe kezdett, mert helyi mértékkel mérve elképesztően drága volt a kezelés, csak az orvosság több mint 347 fontba, átszámítva 165 ezer forintba került. Csakhogy már erre sem maradt idő, mint ahogy semmire sem. A gyilkos kór elképesztően gyorsan pusztított.
[hm_embed link=”https://hellomagyar.hu/2022/11/14/halottakat-megidezo-tarsasjatekot-jatszottak-es-ajultan-estek-ossze-a-gyerekek/” ][/hm_embed]
Az orvosok eltávolították a szájpadlásának egy részét és engedélyt kértek a családtól arra, hogy ugyanígy tegyenek az egyik szemével és arcának egy részével is, hogy esélye legyen a gyógyulásra. A család hezitált, ám sajnos vélhetően egy ilyen súlyos beavatkozás sem bizonyulhatott volna életmentőnek. Édesanyja szerint “minden megbonyolított a cukorbetegsége, azért terjedt annyira gyorsan a gomba. Egy fogfertőzésnek indult, onnan jött a gomba”, tette hozzá.
A kórház szerint a mindössze 15 éves mexikói lány halálához ketoacidózis okozta komplikációk vezettek, aminek következtében mindössze néhány nap alatt eletét vesztette.
A Mirror szerint a mukormikózis elsősorban a már amúgy is legyengült immunrendszerű embereket érinti, elsősorban cukorbetegeket, rákos betegeket, vagy hemokromatózisban (vastöbbletben) szenvedőket. 2021 májusában Indiában járvánnyá nyilvánították miután nagyon megugrottak az esetszámok a második koronavírus-hullám során.
[hm_embed link=”https://hellomagyar.hu/2022/10/24/agyevo-amoba-olt-meg-egy-furdozo-tinit-kitorhet-a-panik/” ][/hm_embed]
Ennek ellenére a Házipatika szerint kifejezetten ritka betegségnek számít, egymillió emberre mindössze jut 1-2 megbetegedés jut. A mukormikózist potenciálisan okozó fejespenészfélék (Mucorales) egyébként nagyon sok helyen megtalálhatók környezetünkben. Jelen vannak “a földre hullott levéltakaróban, komposztban vagy állati ürülékben, de egyes fajaik még a kenyéren kialakuló penészfoltokban is feltűnnek”, írja a lap. Ugyanakkor egészséges emberben, normál élettani körülmények között nem tudnak elszaporodni és betegséget okozni.
Source: Mirror, Házipatika
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Egy tokaji szálloda is bekerült Európa legjobbjai közé
Oroszország állatkerti állatokat adott Észak-Koreának a katonákért cserébe
Magyar származású hírességeket idéz meg egy lenyűgöző animációs kisfilm
Ismét adventi vonatokkal utazhatunk a bécsi és zágrábi karácsonyi vásárokra
Egy rabszolga előzhette meg Magellánékat a Föld megkerülésében
Ez a 2 centiméternél is kisebb fosszília lehet a hiányzó láncszem az evolúcióban