Kivándorlás: idén 33 ezer milliomost veszített Oroszország, Kína és India, de hova tartanak?
A Henley and Partners globális tanácsadó cég rendszerint elkészíti a kivándorló milliomosok listáját, és eszerint Oroszország, Kína és India vesztette el a legtöbb milliomost.
Az általános felfogás szerint a nagy vagyonnal rendelkező magánszemélyeket úgy határozzák meg, hogy 1 millió dollár vagy annál nagyobb vagyonnal rendelkeznek. És úgy tűnik, hogy koronavírus hatása elmúlt, és a nagy vagyonnal rendelkező magánszemélyek ismét mozgásban vannak.
A milliós migráció az elmúlt évtizedben növekvő tendenciát mutatott, de a Covid-19 világjárvány miatt érthető módon 2020-ban visszaesett, és 2020-ra és 2021-re vonatkozóan nem állnak rendelkezésre országspecifikus adatok, mivel a koronavírusjárvány miatt a zárlatok és utazási korlátozások miatt nehéz volt nyomon követni a mozgást.
Senki nem szeretne a Henley and Partners listájának legelején szerepelni, mert amennyiben a milliomosok elköltöznek, úgy a vagyonuk nagy részét is magukkal viszik.
A nagy vagyonnal rendelkező magánszemélyek elvándorlási adatai kiváló barométerei egy gazdaság egészségének. A tehetős egyének rendkívül mobilak, és mozgásuk korai figyelmeztető jelzést adhat az ország jövőbeli tendenciáiról. Azok az országok, amelyek vonzzák a tehetős egyének és családok bevándorlását, általában erősek, alacsony bűnözési rátával, versenyképes adókulcsokkal és vonzó üzleti lehetőségekkel rendelkeznek.
Eddig 2022-ben Oroszország, Kína és India a dobogós ebben a tekintetben, és ezek az országok 15 000, 10 000, illetve 8000 személyt veszítettek.
Oroszország
Talán itt a legegyszerűbb a képlet, hiszen a Vlagyimir Putyin orosz elnök által indított háborút a gazdasági körök nem igazán nézték jó szemmel Oroszországban sem. A gyilkos háború hatására a vagyonos oroszok egyrészt sok olyan nyugati országban lettek nemkívánatosak, amelyekben szívesen költekeztek, illetve most már Oroszország sem a régi, hiszen a szegény vidéki élet mellett magas színvonalon lehetett élni Moszkvában a háború kezdetéig. Azonban számos nyugati luxus cikk ma már nem kapható az orosz bevásárlóközpontokban, mivel bojkottot hirdettek a meghatározó cégek az orosz agresszió miatt.
Ide kapcsolódó hír, hogy az Egyesült Államokban idén 4500%-kal nőtt az orosz állampolgárok menedékkérelmeinek száma – jelentette hétfőn a The New York Times. Az amerikai hatóságok 2021 októbere és 2022 szeptembere között 21 763 orosz menedékkérelmet dolgoztak fel, míg a 2020-as pénzügyi évben mindössze 467-et – írja a kiadvány. 2022 októberében, az első teljes hónapban, miután Vlagyimir Putyin elnök bejelentette a tartalékosok “részleges” mozgósítását, közel 4000 orosz menedékkérő érkezett az Egyesült Államokba.
A Kreml a civil lakosságot vette célba és romba dönti Ukrajnát, így 2022 végére várhatóan az ukrán nagy vagyonnal rendelkező magánszemélyek 42 százaléka is elhagyja az országot.
Kína
Kína a koronavírus kitörése óta maga a pokol lett a tehetős emberek számára. A zéró COVID szabályt nem hajlandó feladni a kommunista vezetés, és ez erősen bekorlátozza a milliomosok életterét is, a szegényebbekről már nem is beszélve. Úgy tűnik, a társadalmi és gazdasági válságot okozó szigorú korlátozást nem kedvelik a gazdag kínai családok, és keresnek inkább egy élhető országot maguknak, ahol tudnak utazni és költekezni.
Kína számára szintén nagy visszaesést jelentett, hogy több nagy piac, például Ausztrália, az Egyesült Királyság és az Egyesült Államok betiltotta a Huawei 5G-t. “A Huawei a kínai hi-tech szektor koronaékszere volt, és a világ legnagyobb technológiai vállalatává válhatott volna, ha nem történik globális beavatkozás. Kína Ausztráliával és az USA-val való romló kapcsolatai szintén komoly hosszú távú aggodalomra adnak okot” – áll a közleményben.
India
Indiával kapcsolatban a jelentés szerint ezek az elvándorlások nem különösebben aggasztóak, mivel India sokkal több új milliomost termel, mint amennyit elveszít az elvándorlás miatt.
“Az is tendencia, hogy a jómódú egyének visszatérnek Indiába, és amint az ország életszínvonala javul, arra számítunk, hogy a tehetős emberek egyre nagyobb számban költöznek vissza”
– áll a jelentésben. A várakozások szerint 2031-ig 80 százalékkal nő India nagy vagyonnal rendelkező magánszemélyek száma, ami a világ egyik leggyorsabban növekvő vagyonpiacává teszi az országot ebben az időszakban.
További országok a listán
Hongkong SAR, Ukrajna, Brazília, Mexikó, az Egyesült Királyság , Szaúd-Arábia és Indonézia is azon országok közé tartozik, amelyekből 2022-ben nettó milliomosok áramlottak ki – derült ki a jelentésből.
Bevándorló milliomosok
Idén az Egyesült Arab Emírségekbe, Izraelbe, az Egyesült Államokba, Portugáliába, Kanadába, Szingapúrba, Ausztráliába, Új-Zélandra, Görögországba és Svájcba érkezik a legtöbb milliomos.
Figyelemre méltó, hogy az elmúlt két évtizedben közel 80 000 milliomos költözött Ausztráliába. A 2022-es évnek még vége sincs, de már 3500 magánszemély szállt partra az országban. Ezen túlmenően a jelentés szerint várhatóan nagyszámú milliomos költözik majd a “három M”-be is: Máltára, Mauritiusra és Monacóba.
Az Egyesült Arab Emírségek várhatóan 2022-ben a legnagyobb nettó beáramló nagy vagyonnal rendelkező magánszemélyeket vonzza majd. Idén várhatóan mintegy 4000 milliomos költözik az országba – ez az Egyesült Arab Emírségek egyik legnagyobb beáramlása az eddigi rekordok közül. A legtöbben Oroszországból, Indiából, Afrikából és a Közel-Keletről érkeznek. A világjárvány előtt az Egyesült Arab Emírségek hagyományosan évente körülbelül 1000 milliomost vonzott” – áll a jelentésben.
Szingapúr továbbra is vonzza a milliomosokat, főként Ázsia többi részéből. A városállamba 2022-ben mintegy 2800 nagy vagyonnal rendelkező magánszemély nettó beáramlása várható. Nevezetesen, Szingapúr Ázsia első számú vagyonkezelési központjává válik, ami várhatóan segít abban, hogy a jövőben még több tehetős magánszemélyt vonzzon oda.
[hm_embed link=”https://hellomagyar.hu/2022/11/29/kozeleg-a-veg-vlagyimir-putyin-mar-az-eletet-felti/” ][/hm_embed]
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Újra látható lesz a Budavári Palota északi szárnyán a Hungária szoborcsoport
Putyin szerint az ukrajnai háború globális méreteket ölthet
Megtalálták az eddigi legősibb ábécét, és 500 évvel régebbi, mint a korábbi rekordtartó
Űrhajó? Dehogy! Egy tanulmány szerint egy fejlett idegen civilizáció az egész csillagrendszerét terelheti
Létezett a természetben is nukleáris reaktor, és kevesebb, mint 2 milliárd éve még aktív volt
Eddig ismeretlen vulkánt fedeztek fel Magyarországon