Eljut a Krímre a háború?
A partizánok mozgósítanak, az oroszok pedig megpróbálják eladni nyaralóikat – miközben egyre nő a félelem, hogy a háború közeledik a Krím-félszigetre.
A Krím lakói a Fekete-tengeri félszigeten növekvő feszültségről számolnak be, mivel egyre inkább a közvetlen ellenségeskedés bekövetkeztét várják. Azt mondják, szabotőr- és partizáncsoportok készülődnek a területen, amelyet Oroszország 2014-ben illegálisan annektált. A frusztráció és a pánik egyre nagyobb, a sorkatonaság és az elszabadult árak pedig csak kettő a sok indok közül. Egy személy arról beszélt, hogy a frontokról behozott orosz sebesültek számának köszönhetően nem tudnak kórházi helyeket biztosítani, míg egy másik azt mondta, hogy a bosszús orosz elit megpróbálja eladni csillogó nyaralóit, de nem talál vevőt.
Amikor Vlagyimir Putyin februárban megindította teljes körű invázióját Ukrajnában, kevesen számítottak arra, hogy az ukrán erők kilenc hónappal később a Krím visszafoglalásával fenyegetőznek majd. Ez azonban már nem tűnik katonai képtelenségnek. Főleg, miután Kijev jól szervezett csapatai megmutattákaz északkelet-ukrajnai Harkiv és a déli Herszon körüli offenzív hadműveletek során, hogy ki tudják szorítani az orosz erőket.
Tamila Tasheva, Volodimir Zelenszkij ukrán elnök krími állandó képviselője nagyon reméli, hogy a félsziget végül ismét ukrán kézbe kerül.
“Igen, természetesen teljesen elképzelhető, hogy visszakapjuk a Krímet”,
mondta a Politicónak.
“A célunk a teljes területünk visszaszerzése, amelybe természetesen a Krím is beletartozik” – mondta kijevi irodájában. Tasheva 37 éves krími tatár, akinek családja a félszigeten él, és azzal van elfoglalva, hogy terveket készítsen arra vonatkozóan, hogy mi történik a Krím “visszafoglalását” követően. Emellett jogi keretet dolgoz ki az átmeneti igazságszolgáltatás során felmerülő bonyolult kérdésekre. Azt mondja, bár Kijev azt szeretné, ha a félszigetet harc nélkül adnák vissza, “a katonai út lehet az egyetlen megoldás”.
“A helyzet most nagyon más, mint 2014-ben. Sokat kommunikálunk a krími emberekkel, akiket egyre jobban feldühítenek a magas élelmiszerárak, valamint a gyógyszerhiány” – mondta. “És megszaporodtak a háborúellenes tüntetések, különösen a sorozás és a részleges mozgósítás kezdete óta.”
Amikor arról kérdezték, hogy az emberek oroszellenes partizáncsoportokat alakítanak, egyszerűen megjegyezte: “Persze, rengetegen vannak”. Szerinte a különbség 2014, amikor Oroszország annektálta a Krímet, és a mostani időszak között abban rejlik, hogy Ukrajnának erős hadserege és határozott vezetése van. Ez befolyásolja és megerősíti az emberek gondolkodását a Krím tekintetében.
[hm_embed link=”https://hellomagyar.hu/2022/11/29/az-oroszok-kemenyen-visszaszoltak-az-oket-biralo-ferenc-papanak/” ][/hm_embed]
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Szúnyogok segítségével küzdenék le kutatók a maláriát
Kína valóban a titokban tartott repülőgép-hordozójával gyakorlatozik?
Egy orosz törvényhozó szerint Putyinnak ‘minden joga megvan arra’, hogy a NATO-országokat támadja
65 ezer évvel ezelőtt a neandervölgyiek már ragasztót gyárthattak
Egy meteorit alapján a Marson is létezhettek melegvizes források
Hüpszipülé, az ókori görög királnyő, aki minden férfit megöletett a szigetén