Szaúd-Arábia sivatagainak poros dűnéi csodával határos módon füves legelőkké változtak az elmúlt néhány napban, megerősítve azt, amit egyesek ezer éves jóslatnak tartanak. Akárhogy is, a zöld pázsiton sétáló tevék látványa tényleg valamiféle fantasynek tűnik. Mutatunk néhány videót is.
Sivatagból folyó
A decemberi, meglepően heves esőzések és áradások Mekka és Medina szent városait körülvevő sivatagos dombok kizöldülését eredményezték. A közösségi médiát elárasztották azok a fotók és videók, amelyeken az ország nyugati részében legelésznek az állatok a zöldellő és egykoron sivatagi területeken. Az egykor “csontszáraz” területek zöldbe borulását a NASA műholdfelvételein is jól lehet látni, írja a The Sun. Íme. Jól látszik, hogy a tengerhez közel fekvő területek továbbra is homokkal borítottak, a hegyekben viszont jól elburjánzott a zöld.
IDE és IDE kattintva megnézhetsz erről egy-egy videót is (sajnos mivel Youtube shorts, ezért nem tudjuk beilleszteni cikkünkbe).
Íme még egy videó:
Egyes szaúdiak szerint, akik erősen hisznek a jóslatokban, próféciákban ez egy jel. Azt jelenti, hogy közeledik az Ítélet napja, azaz a világvége. Mohamend próféta 1400 évvel ezelőtt azt jósolta meg, hogy “az utolsó óra nem jön el addig, amíg Arábia földje rétekké és folyókká nem változik”.
Mások megkérdőjelezik a mostani jelenség egyediségét, ilyen kizöldülésre ugyanis szerintük máskor is volt már példa csak nem kapott ekkora publicitást. Leo Meyer, a Climate Contact igazgatója szerint “nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy a decemberi heves esőzések és a klímaváltozás között összefüggés lenne. Az időjárás mindig is változékony volt, de az ilyen szélsőségek esélye világszerte nő” – mondta a Posten holland lapnak.
- Ez is érdekelhet:
Még néhány fotó:
Mekka és Medina környéke is zöldbe borult
Mekkában, az iszlám világ legszentebb városában a nyarak átlagosan 41 fokosak és az átlagos havi csapadékmennyiség 2-3 milliméter körül mozog. Idén decemberben azonban a csapadékmennyiség rekordszintet ért el, és az áradások káoszt, valamint halálos baleseteket okoztak az egész városban. A mekkai Nagy Mecsetbe látogató zarándokoknak a heves esőzések alatt, nagyrészt elárasztott területeken kellett áthaladniuk, hogy tiszteletüket tegyék.
Ez például az al-Aqeeq völgy Medinában, amelyből az esőzések konkrétan egy hatalmas folyót csináltak:
The Al-Aqeeq Valley in the holy city of Madina flowing with water after a recent downpour of rain across the Hejaz region of Saudi Arabia. pic.twitter.com/3RwUDvwgrZ
— 5Pillars (@5Pillarsuk) January 9, 2023
Ha nem is a világ vége, a fű úgy tűnik, üdvözlendő ajándék a szent városok számára a több hónapos zivatarok és az árvizek okozta nehézségek után.
Green scenery after a recent downpour of rain in Makkah, Madina, and elsewhere in Saudi Arabia. pic.twitter.com/5gog7NGVW8
— 5Pillars (@5Pillarsuk) January 8, 2023
Ráadásul nemcsak az eső esik olykor meglepő hevességgel a sivatagosnak, száraznak, kínzóan melegnek elkönyvet arab királyságban. Miközben Magyarországon lassan már csak álom marad, különösen az alföldi területeken egy kiadós havazás és az azt követő hógolyózás, hóemberépítés, Szaúd-Arábiában ez is rendszeresen megesik. Sőt, az ország északi részén egyáltalán nem is ritka jelenség. Kevesen tudják, de Szaúd-Arábiának csak kb. a delét borítja sivatag. A hatalmas országban jelentősek az éghajlati különbségek, Rijádban, a fővárosban például jövő hét elejére esőt ír, ezzel szemben Mekkában és Medinában is 30 fok lesz, szikrázó napsütéssel, igazi sivatagi időjárással az elkövetkező napokban.
Íme egy videó a szaúdi hóesésről két héttel ezelőttről:
https://www.youtube.com/watch?v=sys8_IpwdKY
Source: The Sun
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Egy tokaji szálloda is bekerült Európa legjobbjai közé
Oroszország állatkerti állatokat adott Észak-Koreának a katonákért cserébe
Magyar származású hírességeket idéz meg egy lenyűgöző animációs kisfilm
Ismét adventi vonatokkal utazhatunk a bécsi és zágrábi karácsonyi vásárokra
Egy rabszolga előzhette meg Magellánékat a Föld megkerülésében
Ez a 2 centiméternél is kisebb fosszília lehet a hiányzó láncszem az evolúcióban