Mit keresett egy ősi kelta stílusú egyiptomi szimbólum egy amerikai folyóban?
Egy rendkívüli felfedezés zavarba ejtette a szakértőket. Egy amerikai sivatagban talált 225 kilós, ősi egyiptomi szimbólummal díszített sziklatábláról van szó, amelynek a kutatók két éve próbálják megállapítani az eredetét és jelentőségét. A faragott szimbólum hasonlít Ápisz bikára, Ozirisz élő jelképére, az ókori egyiptomiak szent szimbólumára.
De mégis hogyan került erre a távoli helyre? A további vizsgálatok váratlan fordulatot tartogattak. Ezek alapján bizonyítékot találtak az ősi kelta felfedezők, az Ogham-feliratok az egyiptomi szimbolikával való összefonódására, írja az Ancient Origins. Ezeknek a különböző kultúráknak a találkozása tovább mélyíti a rejtélyt, és a Kolumbusz előtti kelta törzsek amerikai jelenlétére utal.
A felfedezések az Anubisz-barlangokhoz vezetnek, ahol a kelta és az egyiptomi befolyás összeolvadt a bonyolult faragványokban. A régészeti csillagászatra emlékeztető együttállások felfedik a mithraizmus történetét, egy ősi misztériumvallásét, amely az élet és a halál körforgását szimbolizálja.
Ez a rejtélyes ereklye megkérdőjelezi a meglévő narratívákat, és a Kolumbusz előtti Amerika újraértékelésére szólít fel. Az egyiptomi és kelta hatások ötvözése a leletben magában hordozza a lehetőséget, hogy átformálja a múltról alkotott képünket. Ez egy magával ragadó felfedezés, amely az egymással kapcsolatban álló ősi civilizációk el nem mondott történeteit tárja fel.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Isaszegi csata újrajátszása: látványos hagyományőrző csatabemutató a Szoborhegynél – képek, videó
Tudtad? 3 ezer évvel ezelőttig sötét bőrünk volt, a legtöbb európai ősünk nem fehér volt
Váratlan bizonyítékot találhattak a Biblia egyik legismertebb történetére
A történelem 7 legmeghatározóbb fegyvere
45 éve jár a kék metró második szakasza – Így épült a 3-as vonal déli szárnya
Építési engedélyt kapott a Magyar Építészeti Múzeum