Itt az új közösségi média szenzáció: Twitter-szerű alkalmazást indít a Meta
A Facebookot is üzemeltető Meta Platforms (META.O) egy mikroblog-alkalmazás, a Threads (Szálak) elindítását tervezi, írja a Reuters.
Úgy tűnik, hogy a Meta megirigyelte a Twitter népszerűségét, és elindítja saját alkalmazását. A Threads, az Instagram szövegalapú beszélgetőalkalmazása várhatóan csütörtökön jelenik meg, és lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy kövessék azokat a fiókokat, amelyeket a fotómegosztó platformon követnek, és ugyanazt a felhasználónevet tartsák meg, írja a Reuters az Apple (AAPL.O) App Store-ban található listára hivatkozva.
Az indulás azután következik, hogy Elon Musk, a Twitter ügyvezető elnöke bejelentette, hogy ideiglenesen korlátozza, hogy a felhasználók hány posztot olvashatnak a közösségi oldalon. Az ellenőrzött fiókok tulajdonosait kezdetben napi 6000 bejegyzés olvasására korlátozzák, míg nem ellenőrzött fiókokból csak 600 bejegyzést lehet majd egy nap olvasni. Viszont az új és ellenőrizetlen fiókok olvasási lehetőségét napi 300 bejegyzésre csökkentik, írja a Reuters.
Szintén szigorításnak számít, hogy ezentúl a felhasználóknak fiókkal kell rendelkezniük a platformon ahhoz, hogy a tweetek megtekinthetők legyenek.
Musk legutóbbi bejelentései az adathalászat kezelésére heves visszatetszést váltottak ki a Twitter-felhasználókból, és a hirdetési szakértők szerint ez aláássa az új vezérigazgatót, Linda Yaccarino tekintélyét, aki a múlt hónapban kezdte meg a munkát.
A Meta nem reagált azonnal a Reuters megkeresésére, amely a Google Play Store hasonló indításával kapcsolatban kért kommentárt.
Ahogy korábban írtuk, itt vannak a részletek Zuckerberg és Elon Musk közelgő ketrecharcáról!
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
45 éve jár a kék metró második szakasza – Így épült a 3-as vonal déli szárnya
Építési engedélyt kapott a Magyar Építészeti Múzeum
A Föld leghosszabb hegyvonulata a tenger fenekén húzódik
Miért lélegezik szinte minden élőlény oxigént?
Mennyire van szükségünk az agyunkból a túléléshez?
Hogyan is történt pontosan a fukusimai atomerőmű-baleset?