A civilizáció, amely az egyiptomiaknál is több piramist épített
Ezeket a szokatlan műemlékeket egy olyan afrikai civilizáció építette, amely még az egyiptomiaknál is több piramist épített, és a mai Szudánban, Núbia néven ismert terület zord sivatagjaiból emelkednek ki.
A kiterjedt Nílus-völgyben fekvő területet egy hatalmas nép, a kusita uralta. Piramisaikat királyok és harcos királynők síremlékeiként építették évszázadokon át, és egyes piramisok feltehetően már i. e. 800-ban is léteztek. A homokviharok, a zord sivatagi szelek, sőt a dinamittal felfegyverzett elszánt fosztogatók erőfeszítései ellenére sok piramis évezredek óta szilárdan áll, számolt be az Archaeologist.
Az ősi kusita királyságok vezetői több mint 255 monumentális építményt emeltek. A híres egyiptomi piramisokhoz képest a Núbiában találhatóak magasabbak és keskenyebbek. Kisebb alapterületűek, és külsejük vízszintes kőtömbökből áll, amelyek meredek, 70 fokos lejtőt alkotnak. Ezek a piramisok a szerényebb 6 méterestől a lenyűgöző, 30 méteres építményekig terjednek. Sokukn tövénél van egy egyedi felajánlási építmény is, amely lehetővé tette a hívek számára, hogy felajánlásokat hagyjanak és tiszteletüket tegyék.
A Núbia környéki piramisok elemzései alapján megállapítható, hogy elsősorban homokkőből és vályogtéglából épültek. Mégis, ritkább és értékesebb anyagok, valamint más rejtélyek is megtalálhatók a belsejükben.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Egy új kutatás szerint elfelejthetjük a sötét anyagot, de még a sötét energiát is
Megerősíti kétoldali együttműködését Magyarország és Marokkó
Középkori zarándokok graffitiztek oda, ahol Jézus elfogyasztotta az utolsó vacsorát
Most már valóban megszülethet az USA és Ukrajna jözött az ásványkincsekről szóló megállapodás
Titokzatos, mini jégkorszak dönthette meg szakértők szerint a Római Birodalmat
Megtalálták Mátyás király földi maradványait?