Így néznek ki Törökország több száz éves barlangtemplomai
A törökországi Kappadókia régióban található Göreme Szabadtéri Múzeum barlangtemplomok lenyűgöző gyűjteményével büszkélkedhet. Ezek a lenyűgöző építmények már a negyedik században is jelen voltak. A puha kőzetű barlangokba aprólékosan bevésett ősi keresztény szentélyek igazi időutazást jelentenek a múltba. A múzeum több mint 10 templomot foglal magába, amelyek mindegyikét bámulatos falfestmények, azaz freskók díszítik, amelyek a bizánci művészeti korszak csúcsát képviselik.
A helyet még varázslatosabbá teszi a természeti környezete, amelyet gombaszerű tündérkémények jellemeznek, amelyek egy körülbelül 2,6 millió évvel ezelőtti vulkánkitörés következtében alakultak ki. Az idő múlása ellenére a bonyolult freskók megőrizték élénk színüket és tisztaságukat, hála a gondos restaurálási munkálatoknak.
Kulturális jelentőségének elismeréseként a Göremei Szabadtéri Múzeumot 1984-ben az UNESCO a világörökség részévé nyilvánította. Az Ancient Origins szerint ez a történelmi kincs ma is Kappadókia és Törökország egyik legnépszerűbb látványossága, amely a világ minden tájáról vonzza a látogatókat, hogy felfedezzék történelmét és egyedülálló, sziklába vájt építészetét.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Megtalálták az eddigi legősibb ábécét, és 500 évvel régebbi, mint a korábbi rekordtartó
Űrhajó? Dehogy! Egy tanulmány szerint egy fejlett idegen civilizáció az egész csillagrendszerét terelheti
Létezett a természetben is nukleáris reaktor, és kevesebb, mint 2 milliárd éve még aktív volt
Eddig ismeretlen vulkánt fedeztek fel Magyarországon
Elképesztő: a gízai nagy piramisnak nem 4, hanem 8 oldala van
3200 évvel ezelőtt több civilizáció is egyszerre, rejtélyes módon hullott szét