Amikor egy leves megakadályozott egy komplett háborút
A kappeli tejleves történelmi jelentősége az idők során az ételek egyesítő erejét bizonyítja. Az 1529-ben, az első kappeli háború idején, a katolikusok és a protestánsok közötti vallási viszály hevében keletkezett svájci tejleves valószínűtlen béketeremtőnek bizonyult.
Az egymással szemben álló felekezetekbe tömörült katonák az éhség és a szükség miatt kénytelenek voltak összefogni. Példátlan módon letették a fegyvert, és együttműködtek, és a sovány tej- és kenyéradagokból összeállították a levest.
Ez a hihetetlen múltú leves megszűnt egyszerű ételnek lenni, és egy szemléletváltás szimbóluma lett, derül ki az Ancient Origins beszámolójából. Ahogy az egykori ellenségek átadták egymásnak a kanalakat, a megosztottság és az ellenségeskedés szép lassan eltűnt a két tábor tagjaiból. A közös étkezés a bajtársiasság szikráját lobbantotta fel, amely gyorsan terjedni kezdett, és egy váratlan fegyverszünetet idézett elő. Ennek a fordulópontnak emléket állítva ma egy emlékmű áll ott, ahol egykor a konfliktus “tombolt”, ugyanis az első kappeli háború lezajlott csata nélkül ért véget, hála a levesnek. A kappeli tejleves öröksége így tovább él, emlékeztetve minket arra, hogy a közös élmények még a legnagyobb szakadékokat is áthidalhatják.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Mátyás kori várkastélyt építenek újjá
Új Ryanair járat indul Budapestről egy csodás horvát tengerparti városba
Ezek Magyarország legbiztonságosabb települései: tavaly egyetlen bűntényt sem regisztráltak
Ausztria is lezár 21 magyarországi határátkelőt
Varázslatos koreai udvari hímzések Budapesten
Saját magában ejthette csapdába prédáját a darázsfaj, amely a dinoszauruszok korában élt