Ebben a két nagy török víznyelőben megtalálták egy kolostor romjait
A Cennet és Cehennem víznyelőket számos mítosz övezi. Érdekesség, hogy a kíváncsi látogatók leereszkedhetnek beléjük.
Lehet, hogy Törökország vallásilag ma muszlim többségű, de nagyon hosszú keresztény történelemmel rendelkezik. A mai Törökország területe sokáig a keresztény világ egyik legfontosabb helyszíne volt (még Szent Miklós, a Mikulás történelmi alakja is Törökországból származott). Ma Törökország-szerte számos lenyűgöző régi kolostort és templomot fedezhetünk fel, többek között a Cennet víznyelőben is.
A Cennet és a Cehennem (jelentésük mennyország és pokol) víznyelők Törökország két legnagyobb víznyelője. Úti célként a világ egyik legvonzóbb országa, amely a természeti szépségeket ősi romokkal és látnivalókkal ötvözi, írja a The Travel.
A törökországi Cennet és Cehennem víznyelői
A Cennet és a Cehennem két nagy, egymás melletti víznyelő a törökországi Taurus-hegységben. A hegység Törökország délkeleti partvidékén, a Földközi-tenger partján található, Ciprus szigetétől északra. A két víznyelő Törökország turisztikai célpontjaivá vált – bár Törökország számos más lenyűgöző látnivalója mellett igencsak háttérbe szorulnak.
Cehennem víznyelő:
- Mélység: 120 méter
- Szélesség: 60 méter
Cennet víznyelő:
- Mélység: 70 méter
- Szélesség: 110 méter
A kolostor és Zeusz temploma a Cennet víznyelőben
A Cennet víznyelő a kolostor maradványainak otthont adó víznyelő. Az 5. században Paulus építette, és Szűz Máriának szentelték, a kolostor építtetőjét pedig az épületen található négysoros feliratból ismerjük.
A hely ekkor a Kelet-római Birodalom része volt, körülbelül egy évszázaddal azután, hogy a Római Birodalom áttért a kereszténységre. Az 5. században a Kelet-római Birodalom párja, a Nyugat-római Birodalom hanyatlott és bukott el, elhalványulva.
A kolostor felfedezése közben érdemes megállni, és meghallgatni a kis földalatti patak csobogását is. Míg a Cennet (mennyország) nevű víznyelőben található a kolostor, addig a Cehennem (pokol) nevű víznyelő a monda szerint egy mitikus kígyószerű szörny lakhelye volt.
Ezek már az őskor óta istentiszteleti helyek. A Cehennem víznyelő az ókori görög mitológiában is szerepel. Zeusz itt tartotta ideiglenesen fogva Tüphónt, egy veszedelmes kígyóóriást, mielőtt az Etna alá zárta volna. Egyes legendák szerint Tüphón ebben a gödörben élt, és Zeusz Pán és Hermész segítségével megölte őt.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Megtalálták az eddigi legősibb ábécét, és 500 évvel régebbi, mint a korábbi rekordtartó
Űrhajó? Dehogy! Egy tanulmány szerint egy fejlett idegen civilizáció az egész csillagrendszerét terelheti
Létezett a természetben is nukleáris reaktor, és kevesebb, mint 2 milliárd éve még aktív volt
Eddig ismeretlen vulkánt fedeztek fel Magyarországon
Elképesztő: a gízai nagy piramisnak nem 4, hanem 8 oldala van
3200 évvel ezelőtt több civilizáció is egyszerre, rejtélyes módon hullott szét