Anne Askew, aki VIII. Henrik miatt a kínpadon és máglyán bűnhődött
A VIII. Henrik uralma alatti viharos korszakban Anne Askew története az elnyomással szemben tanúsított bátorság szimbólumaként maradt fenn.
Kiváltságos családba született, protestáns hitet vallott, és nyíltan megosztotta meggyőződéseit, derül ki az Ancient Origins beszámolójából. Műveltsége ellenére egy hívő katolikussal kötött házassága viharosra fordult. Férje kitagadta, ezért evangélistaként London utcáira vonult. Letartóztatták és őrizetbe vették, majd brutális kihallgatásoknak nézett elébe, és a londoni Towerben törvénytelenül kínpadra feszítették, amíg és egészen addig kínozták, amíg ínszalagjai fel nem adták a küzdelmet. De megbilincselve és elképzelhetetlen kínoknak kitéve sem volt hajlandó másokat belekeverni, vagy elárulni a hitét.
1546-ban pedig Anne-t kivégezték, és máglyán égették el. Ma a vallási üldöztetéssel szembeni dac szimbólumaként és protestáns mártírként tartják számon. Anne Askew egyike volt annak a két nőnek, akit a londoni Towerben kínoztak meg, öröksége pedig az emberi elszántság és tisztesség emlékeztetőjeként maradt fenn.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Megtalálták az eddigi legősibb ábécét, és 500 évvel régebbi, mint a korábbi rekordtartó
Űrhajó? Dehogy! Egy tanulmány szerint egy fejlett idegen civilizáció az egész csillagrendszerét terelheti
Létezett a természetben is nukleáris reaktor, és kevesebb, mint 2 milliárd éve még aktív volt
Eddig ismeretlen vulkánt fedeztek fel Magyarországon
Elképesztő: a gízai nagy piramisnak nem 4, hanem 8 oldala van
3200 évvel ezelőtt több civilizáció is egyszerre, rejtélyes módon hullott szét