Egy, az ausztráliai Bingil Bay-ből előkerült videófelvétel nyűgözte le a kontinens lakóit, aminek a főszereplője egy kazuár. Először cápának nézték, de aztán kiderült, hogy az óriásmadár egy példánya, ami a világ legveszélyesebb madarának is számít. Elmondjuk miért.
Az arra járók alaposan meglepődtek, amikor egy fiatal kazuár tűnt elő a tenger habjaiból a keleti parton található Bingil Bay-ben, Ausztráliában. Cápára vagy teknősre gyanakodtak, ám később felismerték az óriásmadarat. A meglepetés oka, hogy a legtöbben nem tudják, hogy ezek a madarak tudnak úszni. Ha már repülni sem tudnak, akkor biztosan úszni sem, gondolják a legtöbben. Íme a videó:
@brisbanetimes Australia, home of deadly swimming cassowaries. 👍 Video by Nikita McDowell via Environment Department #cassowary #cassowaries #aussieanimals #aussiewildlife #australiananimals ♬ original sound – brisbanetimes
Pedig úszásban kifejezetten kitartók tudnak lenni, ha el kell menekülniük kutyák, emberek, esetleg a saját fajtársaik elől. Ez a példány pedig vélhetően azért reszketett, amikor kiszállt, mert elragadhatta az áramlat kissé távolabb, így sokáig kellett küzdenie, amíg partot ért.
A világ legveszélyesebb madara
A kazuár a világ legveszélyesebb madara. Ennek pedig egyszerű oka van: okozta már emberek halálát. A kazuár méretei lenyűgözőek még emberi szemmel is: magasságuk 150-180 centiméter, súlyuk elérheti a 70 kilót. Fejükön szarukinövés található, de erős a lábuk és a karmaik is veszélyesek. Emberben tehát könnyen tudnak kárt tenni.
Akár félhetnénk is tőle, de a kazuárok alapvetően békés lények és tartanak az embertől. Kivéve akkor, ha területüket, vagy pláne kicsineiket védik. Ha tehát valaha találkozunk eggyel – ami elég szerencsés, hisz meglehetősen ritka madarak még Ausztrália keleti partjainál is -, akkor óvatosan kezdjünk el hátrálni és lehetőleg tartsuk magunk elé a táskánkat.
2006-ban például 221 kazuártámadás történt, 150 emberek ellen és ezek nagy részét az okozta, hogy az emberek etetni próbálták, ami egyébként is tilos. Viszont a karmaikat csak e támadások 15 százalékában használták.
A kazuárok egyébként nagyon fontos építőelemei az északkelet-austráliai élővilágnak. A szimbiózis legszebb példája például, hogy Cerbera floribunda nevű impozáns fa csak úgy tud szaporodni, ha gyümölcsét megeszi a kazuár (ami az állatra nem mérgező), megemészti és a magok távoznak bélrendszeréből így szét tudja szórni őket.
Ez is érdekelhet:
- 140 éve nem látott madarat dokumentáltak újra a kutatók – Olvass tovább ITT
- KÉPEK, VIDEÓ: Madarak szálltak meg egy mexikói utcát
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Megtalálták az eddigi legősibb ábécét, és 500 évvel régebbi, mint a korábbi rekordtartó
Űrhajó? Dehogy! Egy tanulmány szerint egy fejlett idegen civilizáció az egész csillagrendszerét terelheti
Létezett a természetben is nukleáris reaktor, és kevesebb, mint 2 milliárd éve még aktív volt
Eddig ismeretlen vulkánt fedeztek fel Magyarországon
Elképesztő: a gízai nagy piramisnak nem 4, hanem 8 oldala van
3200 évvel ezelőtt több civilizáció is egyszerre, rejtélyes módon hullott szét