Így változtatta meg Nagy Károly örökre Európa történelmét
I. Károly frank császár, ismertebb nevén Nagy Károly az európai történelem meghatározó alakja, aki a Nyugatrómai Birodalom bukása után újjáalakította a széttöredezett Nyugat- és Közép-Európát.
Nagy Károly félelmetes harcosok családjából származott, hódításai hatalmas területekre terjedtek ki. Birodalma többek között a mai Franciaország, Észak-Itália, Németország, Ausztria, Spanyolország, Hollandia és Lengyelország területére is kiterjedt, derül ki az Ancient Origins beszámolójából. Nyugat-Európa egyesítése, amelyet páratlan teljesítményként emlegetnek, és amelynek hatására egy korabeli költemény Európa atyjaként hivatkozik rá.
A császár hatása a katonai képességeken túl nyelvileg is túlmutatott a határokon, hiszen számos nyugat-európai nyelv a nevéből származtatta a “király” szavakat.
A birodalom létrehozására irányuló törekvései annyira sikeresnek bizonyultak, hogy III. Leó pápa, mint utólag kiderült, történelmi jelentőségű császárrá koronázta Rómában. I. Károly uralkodása alatt kulturális megújulás, a Karoling művészet is bekövetkezett, amelyet oktatási reformok, könyvtáralapítások és a klasszikus szövegek megőrzése jellemzett.
Az írástudás iránti elkötelezettsége biztosította a felbecsülhetetlen értékű művek átadását a következő nemzedékeknek. Nagy Károly öröksége a modern Európa különböző területein, a játékkártyák kőr királyától kezdve a kontinens történelmének alapköveiig, tovább él. Európa atyja 71 éves korában hunyt el, hatása pedig kitörölhetetlen, és az európai történelem egyik meghatározó építészévé tette.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Isaszegi csata újrajátszása: látványos hagyományőrző csatabemutató a Szoborhegynél – képek, videó
Tudtad? 3 ezer évvel ezelőttig sötét bőrünk volt, a legtöbb európai ősünk nem fehér volt
Váratlan bizonyítékot találhattak a Biblia egyik legismertebb történetére
A történelem 7 legmeghatározóbb fegyvere
45 éve jár a kék metró második szakasza – Így épült a 3-as vonal déli szárnya
Építési engedélyt kapott a Magyar Építészeti Múzeum