Vonattal, autóval is csupán néhány óra alatt oda lehet érni a világ egyik legbiztonságosabb országába, ha kitörne a harmadik világháború. Márpedig arra egyre növekszik az esély, gondoljunk csak az orosz-ukrán háborúra, a NATO ukrajnai segítségnyújtására, a kínaiak által fenyegetett Tajvan szigetére, vagy a közel-keleti izraeli-palesztin konfliktusra, a kevésbé ismert pakisztáni-indiai és indiai-kínai helyzetre, vagy éppen a Vörös-tengeren hajókat megtámadó jemeni húszikra.
Konfliktusgócból van éppen éppen elég a világban és elég ha csupán néhány ember kel bal lábbal vagy kattint félre és már meglehet a baj. Aki olvasta esetleg Ken Follett “Soha” c. munkáját, az könnyedén végig is követhet egy ilyen válságszcenáriót a kezdeti semmiségektől egészen a nukleáris rakéták indításáig.
De mit tudunk tenni mi, magyarok, ha esetleg tényleg elszabadulna a pokol a világban. A The Sun brit bulvárlap összegyűjtötte, hogy mely területek számítanának biztonságosnak egy globális konfliktus esetén. Az egyik biztonságos ország pedig meglehetősen közel van hozzánk, csupán néhány óra autóval vagy vonattal, esetleg repülővel még gyorsabban odaérünk, már ha egy új világháborúban ez nem válna lehetetlenné.
Svájc a mi megmentőnk
Hát persze, hogy arról a Svájcról van szó, amely évszázadok óta nem háborúzott, még Napóleon és Hitler sem merte lerohanni (vagy csak nem tartották szükségesnek) és inkább arra ügyel kényesen, hogy senkinek a pénzügyeiről ne adjon információt legyen az tisztességes üzletember vagy tömeggyilkos afrikai hadúr.
Ha tehát indulnak a rakéták, érdemes lehet felülni a zürichi gyorsra, vagy bepattanni az autóba és levezetni oda, Budapestről szerencsére végig autópálya vezet a hegyektől ölelt országba. A The Sun szerint mindezen pozitív dolgok mellett Svájcban számos nukleáris óvóhely van, szóval ott tényleg biztonságban lehetünk, már persze ha a helyi hadsereg beenged majd minket.
A Föld legbiztonságosabb 12 országa és területe háború esetén
Persze ha épp valaki nem itthon tartózkodik, akkor sem szabad búslakodnia, ha a globális hatalmak megnyomják a vörös gombot. “Egyszerűen” csak el kell jutnia a 12 felsorolt hely valamelyikére.
Ezek az alábbiak: Fidzsi-szigetek (Ausztráliától keletre, Óceániában), Tuvalu (szintén Óceánia), Új-Zéland, Indonézia, Izland, Argentína, Chile, Bhután, Dél-Afrika, Grönland, és végül az Antarktisz.
Persze nem mindegyik egyaránt tökéletes választás minden szempontból. Merthogy lehet Tuvalut nem fogja érinteni a háború, de a szigeten nem sok minden van, eltartóképessége már most is kicsi, nincs infrastruktúrája, szóval nem igazán tanácsos itt kihúzni a háborút.
A többi ország mellett viszont szól az, hogy a többség önellátó szinte minden téren, de legalább is élelmezés és víz szempontjából biztosan.
Érdekesség, hogy a brit lap összeszedte a második világháború alatt legbiztonságosabb országokat is, ahol hasonló lista jött ki végül. Európában viszont még felkerült Svédország, Portugália és Spanyolország is.
Olvass tovább nálunk:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Eddig ismeretlen vulkánt fedeztek fel Magyarországon
Elképesztő: a gízai nagy piramisnak nem 4, hanem 8 oldala van
3200 évvel ezelőtt több civilizáció is egyszerre, rejtélyes módon hullott szét
Egy tokaji szálloda is bekerült Európa legjobbjai közé
Oroszország állatkerti állatokat adott Észak-Koreának a katonákért cserébe
Magyar származású hírességeket idéz meg egy lenyűgöző animációs kisfilm