Csak egy maroknyi maradt a létfontosságú orosz kémrepülőből
Az orosz hadseregnek állítólag csak egy maroknyi A-50-es kémrepülőgépe maradt a közelmúltbeli veszteségek után – közölte vasárnap Kirilo Budanov ukrán védelmi tisztviselő.
A Berijev A-50-es repülőgép egy légtérellenőrző repülőgép, amelyet Oroszország az ukrán légvédelem megfigyelésére használ. A repülőgépek jellemzően legfeljebb 15 fős személyzettel repülnek, és a becslések szerint több mint 300 millió dollárba kerülnek egyenként. Oroszország hadserege jelenleg a gép modernizált változatát, az A-50U-t alkalmazza, amely többek között rendszereit digitális rendszereket használ analóg helyett a gyorsabb jelkövetés és célfelderítés érdekében, írja a Newsweek.
Pénteken az ukrán légierő azt állította, hogy lelőtt egy A-50U típusú repülőgépet az Azovi-tenger felett, Primorszk-Achtarszk város közelében, ez már a második kémrepülőgép, amelynek kilövéséért Kijev idén felelősséget vállalt. Az ukrán tisztviselők állításai ellenére azonban orosz katonai bloggerek később azt állították, hogy a jármű véletlenül, “baráti tűz” miatt semmisült meg.
Feszített menetrend az orosz kémrepülők számára
Budanov, az ukrán védelmi minisztérium hírszerzési főigazgatóságának vezetője vasárnap azt mondta, hogy a legutóbbi két találat fényében az orosz hadseregnek már csak hat A-50-es kémrepülőgépe maradt üzemben. Ha még egyet lelőnének, akkor az orosz erők nem lehetnének minden napszakban bevethetők.
Putyin tisztviselői egyelőre nem kommentálták Ukrajna állításait az A-50-es repülőgépeiről. Az ukrán kormány ezenkívül azt is kifejtette, hogy jelentős lépéseket tett az ellenséges haditechnika más kulcsfontosságú darabjainak megsemmisítésében.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Putyin szerint az ukrajnai háború globális méreteket ölthet
Megtalálták az eddigi legősibb ábécét, és 500 évvel régebbi, mint a korábbi rekordtartó
Űrhajó? Dehogy! Egy tanulmány szerint egy fejlett idegen civilizáció az egész csillagrendszerét terelheti
Létezett a természetben is nukleáris reaktor, és kevesebb, mint 2 milliárd éve még aktív volt
Eddig ismeretlen vulkánt fedeztek fel Magyarországon
Elképesztő: a gízai nagy piramisnak nem 4, hanem 8 oldala van