Hol lehetett valójában az Édenkert?
Az Édenkert, a vallási szövegekben említett mitikus idill keresése történelmi nyomok és régészeti leletek labirintusán keresztül vezet.
Az Édenkert nyomában
A Teremtés könyve izgalmas, de sokszor kétértelműen fogalmaz, és az Édent folyók által táplált helyként írja le, többek között a Tigris és az Eufrátesz említésével, írja az Ancient Origins.
A Perzsa-öböl környékén a közelmúltban végzett ásatások érdekes betekintést nyújtanak. Az ősi települések maradványai, amelyek az Ubaid-korszakból, azaz körülbelül 7500 évvel ezelőttről származnak, arra utalnak, hogy egykor virágzó civilizáció élt a térségben.
A fejlett technológiák, a nagy távolságokra kiterjedő kereskedelmi hálózatok és a kifinomult hajóépítés bizonyítékai egy olyan társadalomra utalnak, amely sokkal fejlettebb volt, mint azt korábban hitték.
A sumer legendák tovább összefonódnak az Édenkertről szóló elbeszéléssel, különösen a Dilmunról szóló történeteken keresztül, amely egy mitikus ország, amely az örök élethez és a bőséghez kapcsolódik.
Ez a mesés paradicsom, amelyről úgy vélik, hogy a mai Bahrein és környéke egyes részeit foglalja magában, feltűnő párhuzamokat mutat a bibliai szövegekben leírt Édennel.
A mezopotámiai mocsarak, amelyek gazdag régészeti örökségükkel a korai letelepedésekig nyúlnak vissza, meggyőző jelöltek lehetnek az Édenkert helyszínének.
Az évszázados környezeti pusztulás és az emberi beavatkozás ellenére a mocsarak helyreállítására irányuló erőfeszítések reménysugarat jelentenek az elveszett paradicsom visszaszerzésében.
Az Éden története kultúrákon és civilizációkon átívelően az emberiség idilli múlt utáni vágyakozásának szimbólumaként él tovább. Bár az Édenkert pontos helye továbbra is vita és spekuláció tárgya, annak keresése továbbra is megragadja és ösztönzi a történészeket és kutatókat egyaránt.
Érdemes elolvasni:
- Kiderült, ki a veszélyes Shakespeare-családi vallomás szerzője
- Minden eddiginél gazdagabb, 14. századi ezüstpénzeket tartalmazó leletet találtak Tordán
Kiemelt kép: depositphotos.com
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Űrhajó? Dehogy! Egy tanulmány szerint egy fejlett idegen civilizáció az egész csillagrendszerét terelheti
Létezett a természetben is nukleáris reaktor, és kevesebb, mint 2 milliárd éve még aktív volt
Eddig ismeretlen vulkánt fedeztek fel Magyarországon
Elképesztő: a gízai nagy piramisnak nem 4, hanem 8 oldala van
3200 évvel ezelőtt több civilizáció is egyszerre, rejtélyes módon hullott szét
Melyik régiókban és területeken található a legtöbb építkezési munka ma Magyarországon?