A farkaskutya óriási veszélyt jelentenek a kontinensre, és a szakértők egyelőre nem tudják, hogy mit tegyenek.
Hibrid farkaskutyák támadták meg Európát, és nagyon úgy tűnik, hogy semmit sem tehetünk ellenük, írja a Daily Star.
Ezek a mutáns állatok kezdenek a domináns farkasfajtává válni Európában. A szakértők pedig ennek a legkevésbé sem örülnek, mert egyszer s mindenkorra elpusztíthatják a már amúgy is fenyegetett európai farkast.
Nagyon gyorsan szaporodik a farkaskutya
A hatalmat átvenni készülő állatok megjelenése annyira váratlan volt, hogy még nevet sem kaptak. Először az olaszországi Gran Bosco di Salbertrand parkban fedezték fel a létezésüket, amikor egy világos bundájú példányt találtak. De gyorsan kiderült, hogy az elmúlt 20 évben már jóval több példány megjelent, ugyanis az újonnan észlelt vadállatoknak rendkívül nagy a nemi étvágyuk.
És mostanra világossá vált, hogy az európai farkasfajjal párosodnak. Ez pedig egyértelműen azzal fenyeget, hogy a farkaskutya kiirtja, és megelőzi az összes többi ismert európai farkasfajt. Luigi Boitani, Olaszország vezető farkasszakértője a sajtónak nyilatkozva elmondta: „Alapvetően mindegyik hibrid (Olaszország egyes régióiban), ebben az esetben pedig nincs mit tenni. Nem küldhetjük ki a hadsereget és ölhetjük meg az összeset.”
Hozzátette, nagyon csalódott lenne, ha holnaptól csak ezeket a fekete-fehér, hosszúfarkú állatokat neveznénk farkasnak.
„Nem akarom így látni a farkasokat” – jelentette ki.
Több ezer éve is élhetett már példányuk
Annak ellenére, hogy a hibrideket állítólag csak körülbelül 20 évvel ezelőtt látták először, a kutatások szerint az egyesült államokbeli Wyomingban találtak néhány kutyakoponyát, amelyek akár 10 ezer évvel ezelőtt élő példányokra is utalhatnak. Egy 2010-es mexikói felfedezés pedig azt mutatta, hogy egy harcost egy ilyen állat maradványaival temettek el.
Házikedvencként is tartják őket
Ma már csak az Egyesült Államokban több mint 100 ezer példány él az állatból. Vannak olyan állatbarátok, akik még házi kedvencként is tartják őket. Miha Krofel, egy szlovén vadállatkutató az ügy kapcsán kifejtette: „A modern, emberek által uralt világban talán hasznos a farkasok számára, ha kutyaszerű viselkedést mutatnak magukról.”
„Úgy gondolom, hogy a dolog hátrányai meghaladják az előnyöket. De nem igazán értjük még, hogy a hibridek mennyire okoznak komoly problémákat az ember-farkas konfliktusban” – tette hozzá.
Ez is érdekelhet:
Kiemelt kép: depositphotos.com
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Újra látható lesz a Budavári Palota északi szárnyán a Hungária szoborcsoport
Putyin szerint az ukrajnai háború globális méreteket ölthet
Megtalálták az eddigi legősibb ábécét, és 500 évvel régebbi, mint a korábbi rekordtartó
Űrhajó? Dehogy! Egy tanulmány szerint egy fejlett idegen civilizáció az egész csillagrendszerét terelheti
Létezett a természetben is nukleáris reaktor, és kevesebb, mint 2 milliárd éve még aktív volt
Eddig ismeretlen vulkánt fedeztek fel Magyarországon