Hetekkel felfedezése után holtan találták a világ legnagyobb kígyóját
Alig néhány héttel azután, hogy bemutatkozott a nyilvánosság előtt, a világ egyik legnagyobb kígyóját – egy új óriásanakonda-fajt – holtan találták az Amazonas esőerdőben.
A szomorú hírt a hét elején Freek Vonk professzor osztotta meg az közösségi oldalán: “Hatalmas fájdalommal a szívemben szeretném tudatni veletek, hogy a hatalmas nagy zöld anakondát, akivel együtt úsztam, a hétvégén holtan találták a folyóban”.
Vonk, a Vrije Universiteit Amsterdam biológusa, aki tagja volt annak a csapatnak, amely nemrég a National Geographic Disney+ Pólustól pólusig Will Smith-szel című sorozatának forgatása közben együtt felfedezték az új óriás anakondafajt a brazíliai Amazonas vidékén. Először azt állította, hogy az óriáskígyót lelőtték, de később visszavonta állítását, és azt mondta, hogy a halálesetet kivizsgálják, számol be az IFLScience.
“A legfrissebb hírek szerint a hatóságok még nem találtak bizonyítékot arra, hogy ezt a gyönyörű zöld anakondát lelőtték volna. A halál okát jelenleg is vizsgálják, minden lehetséges lehetőséget mérlegelve. Tehát az is lehetséges, hogy természetes halállal halt meg” – tette hozzá egy következő bejegyzésben.
Egy hihetetlen videót is megosztott, amelyen az Ana Juliának becézett kígyóval úszkál. “Az, hogy több mint egy órát tölthettem vele a folyó fenekén, az egyik leglélegzetelállítóbb természeti élményem marad, amit soha nem fogok elfelejteni” – jegyezte meg.
Halála után kiderült, hogy az egyed valószínűleg körülbelül 7 méter hosszú lehetett, ami kivételesen hosszúnak számít bármely kígyófaj esetében.
Meglepően nagy eltérés van a két, egynek hitt kígyófaj között
Azonban nem ő a leghosszabb a feljegyzések szerint. A Guinness World Records szerint a valaha hivatalosan mért leghosszabb kígyó egy Medusa nevű, fogságban tartott kockás piton volt, amely 7,67 méter hosszú volt.
Az amazóniai expedíciót részben a Waorani őslakosoktól származó anekdoták inspirálták, amelyek több mint 7,5 méter hosszú és 500 kilogrammos anakondákról szóltak.
Kutatásaik segítettek felfedni, hogy a zöld anakonda – a Föld legnagyobb és legnehezebb (bár nem leghosszabb) kígyófaja – valójában két külön faj: az északi zöld anakonda és a déli zöld anakonda.
A kutatók a Diversity című folyóiratban ismertetve az új fajt, azt mondják, hogy az körülbelül 10 millió évvel ezelőtt vált el a korábban ismert déli zöld anakondától, és 5,5 százalékos különbség van a DNS-ükben.
“Ez elég jelentős. Hogy perspektívába helyezzük, az emberek körülbelül mindössze 2 százalékkal különböznek a csimpánzoktól” – mondta Bryan Fry professzor, a tanulmány szerzője a Queenslandi Egyetemről.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Űrhajó? Dehogy! Egy tanulmány szerint egy fejlett idegen civilizáció az egész csillagrendszerét terelheti
Létezett a természetben is nukleáris reaktor, és kevesebb, mint 2 milliárd éve még aktív volt
Eddig ismeretlen vulkánt fedeztek fel Magyarországon
Elképesztő: a gízai nagy piramisnak nem 4, hanem 8 oldala van
3200 évvel ezelőtt több civilizáció is egyszerre, rejtélyes módon hullott szét
Melyik régiókban és területeken található a legtöbb építkezési munka ma Magyarországon?