Hetekkel felfedezése után holtan találták a világ legnagyobb kígyóját
Alig néhány héttel azután, hogy bemutatkozott a nyilvánosság előtt, a világ egyik legnagyobb kígyóját – egy új óriásanakonda-fajt – holtan találták az Amazonas esőerdőben.
A szomorú hírt a hét elején Freek Vonk professzor osztotta meg az közösségi oldalán: “Hatalmas fájdalommal a szívemben szeretném tudatni veletek, hogy a hatalmas nagy zöld anakondát, akivel együtt úsztam, a hétvégén holtan találták a folyóban”.

Képernyőfotó: Daily Mail
Vonk, a Vrije Universiteit Amsterdam biológusa, aki tagja volt annak a csapatnak, amely nemrég a National Geographic Disney+ Pólustól pólusig Will Smith-szel című sorozatának forgatása közben együtt felfedezték az új óriás anakondafajt a brazíliai Amazonas vidékén. Először azt állította, hogy az óriáskígyót lelőtték, de később visszavonta állítását, és azt mondta, hogy a halálesetet kivizsgálják, számol be az IFLScience.
“A legfrissebb hírek szerint a hatóságok még nem találtak bizonyítékot arra, hogy ezt a gyönyörű zöld anakondát lelőtték volna. A halál okát jelenleg is vizsgálják, minden lehetséges lehetőséget mérlegelve. Tehát az is lehetséges, hogy természetes halállal halt meg” – tette hozzá egy következő bejegyzésben.
Egy hihetetlen videót is megosztott, amelyen az Ana Juliának becézett kígyóval úszkál. “Az, hogy több mint egy órát tölthettem vele a folyó fenekén, az egyik leglélegzetelállítóbb természeti élményem marad, amit soha nem fogok elfelejteni” – jegyezte meg.
Halála után kiderült, hogy az egyed valószínűleg körülbelül 7 méter hosszú lehetett, ami kivételesen hosszúnak számít bármely kígyófaj esetében.
Meglepően nagy eltérés van a két, egynek hitt kígyófaj között

Zöld anakonda (Eunectes murinus). Fotó: LA Dawson
Azonban nem ő a leghosszabb a feljegyzések szerint. A Guinness World Records szerint a valaha hivatalosan mért leghosszabb kígyó egy Medusa nevű, fogságban tartott kockás piton volt, amely 7,67 méter hosszú volt.
Az amazóniai expedíciót részben a Waorani őslakosoktól származó anekdoták inspirálták, amelyek több mint 7,5 méter hosszú és 500 kilogrammos anakondákról szóltak.
Kutatásaik segítettek felfedni, hogy a zöld anakonda – a Föld legnagyobb és legnehezebb (bár nem leghosszabb) kígyófaja – valójában két külön faj: az északi zöld anakonda és a déli zöld anakonda.
A kutatók a Diversity című folyóiratban ismertetve az új fajt, azt mondják, hogy az körülbelül 10 millió évvel ezelőtt vált el a korábban ismert déli zöld anakondától, és 5,5 százalékos különbség van a DNS-ükben.
“Ez elég jelentős. Hogy perspektívába helyezzük, az emberek körülbelül mindössze 2 százalékkal különböznek a csimpánzoktól” – mondta Bryan Fry professzor, a tanulmány szerzője a Queenslandi Egyetemről.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Veszprém várának egy 700 éves részletét találták meg
Amerikai filmakadémia: Három magyar filmes mostantól Oscar-szavazó!
Szabályosan élt Magyarországon az afgán diák, mégis kiutasították
Régi magyar megszólítások és köszönések, ahogy ma már ritkán hallani őket
Tényleg egy magyar királyról mintázták Lancelot lovagot? Egy izgalmas történelmi párhuzam
Csillagközi látogató lépett be a Naprendszerbe