Egészen elképesztő ez a láthatatlanná tévő pajzs
A brit Invisibility Shield Co. nevű startup cég előállt egy szó szerint szemkápráztató találmánnyal. A kartonpapír vastagságú, “láthatatlanná tévő” polikarbonát lemez képes bármit eltüntetni, amit mögé helyeznek. A trükk pedig a fény hajlításában rejlik.
A láthatatlanság már az ajtónkon kopogtat
Nemrégiben előálltak a 2.0-ás, továbbfejlesztett példánnyal, a legnagyobb változat pedig két méter magas, és elég nagy ahhoz, hogy “több egymás mellett álló embert is elrejtsen” – olvasható a cég Kickstarter-oldalán.
Talán ezzel állunk a legközelebb ahhoz, hogy reprodukáljuk a Harry Potter filmekben látott, különleges köpenyt.
A Futurism beszámolója szerint az eszköz kihasználja a fény bizonyos tulajdonságait, és a háttérből a néző felé hajlítja a fényt. A láthatatlanná tévő pajzs mögött rejtőző tárgyat vagy személyt érő fény megtörik a néző elől, így a pajzs gyakorlatilag kitakarja a mögötte állókat a pajzs mögötti hárrérrel.
Kétélű kard, és még nem tökéletes
Azonban vannak hiányosságai, amelyeket még orvosolni kell. Még a cég második iterációja sem tökéletes, és egyszerű háttérre, például téglafalra vagy tengerpartra van szükség ahhoz, hogy igazán hatékony legyen. Ezenkívül a pajzs mögött rejtőzködőknek is elő kell bújniuk, hogy láthassanak, mivel a pajzs minden irányból ugyanúgy működik.
A New Atlas cikke szerint már most rengeteg, kreatívabbnál kreatívabb felhasználásmódot találtak. Például a paintball-játékok során előszeretettel rejtőznek mögé, de a színpadi bűvészkedésen át a vadon élő állatok megfigyeléséig mindenhol megállja a helyét. Sőt, még egy koreai társkereső műsor versenyzőit is elrejtik.
A 2.0-ás verzió ára átszámítva 24,4 ezer forint. Ennyi pénzért egy 30×20 centiméteres minipajzsot kapunk. A Megashield néven forgalmazott láthatatlanná tévő lemez 370 ezer forintnyi dollárba kerül kerül a Kickstarteren. Cikkünk írásakor a cég már majdnem 68 millió forintnyi összeget gyűjtött, ami bőven felülmúlja az eredetileg kitűzött 4,3 millió forintos célt.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
A világ leggyorsabb tesztpályája, ahol kanyaródás nélkül lehet maximális sebességgel száguldani
VIDEÓ: A világ legnagyobb halszaporodóhelyét fedezték fel
A magyar ipar úttörője, az ágyúk és vasúti kerekek mestere: Ganz Ábrahám
Miért nem tudjuk a villámokat energiafejlesztésre használni?
Mi a legnagyobb eddig ismert prímszám?
Hány nukleáris fegyvert használtak eddig a történelem során?