Hatalmas nekropoliszt találtak Egyiptomban kutatók
A tudósok felfedeztek egy hatalmas temetkezési helyet Egyiptomban, amit azóta csak a “holtak városának” neveznek.
A helyszín Asszuán városának közelében található, amely több mint 4500 évvel ezelőtt fontos kőbányászati, kereskedelmi és katonai övezet volt, de az ott élő emberek élete eddig tisztázatlan volt. Most azonban több mint 300 sírt találtak, így rengeteg mindent tudhatnak meg a korabeli emberek életéről, derül ki az Indy100 riportjából.
A régészek öt éve dolgoznak a helyszínen, és nemrég 36 sírt találtak, amelyeket 900 év alatt többször is használtak. Mindegyikben 30-40 múmiának volt elegendő hely, és volt, hogy teljes családok temetkeztek egy helyre.
Többszintes a nemrég megtalált egyiptomi nekropolisz
Patrizia Piacentini, a Milánói Egyetem régésze a Daily Mailnek nyilatkozva elmondta, hogy “ez egy igazán látványos lelet volt, nagyon egyedülálló Egyiptomban. Ez egyfajta halottak városa.” Azt is elmondta, hogy a III. Aga Khan mauzóleuma közelében lévő temetkezési hely közel 25 ezer négyzetméternyi területet ölel fel, és 10 rétegesen elrendezett ősi sírhelyet tartalmaz.
Az ásatás során az is kiderült, hogy az embereket osztályuktól függően temették el. A kiváltságosabbakat a domb tetején temették el, a középosztálybelieket középen, az alsóbb osztálybelieket pedig legalulra. A sírok a Kr. e. 6. század és a Kr. u. 9. század közötti időszakból származnak.
A csapat úgy véli, hogy a helyszínen eltemetett emberek többsége valószínűleg betegségekben halt meg. A sírok belsejében ezenkívül rengeteg áldozati tárgyat találtak. Azonban amíg a csapat a sírokat és a maradványokat tanulmányozza, Piacentini megígérte, hogy a lehető legtisztelettudóbbak lesznek.
Úgy fogalmazott, “ez az ő nyughelyük. Feltárjuk a történetüket, majd visszahelyezzük őket, és lezárjuk a sírt. Számomra ez már a kezdetektől fogva fontos volt.”
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Putyin szerint az ukrajnai háború globális méreteket ölthet
Megtalálták az eddigi legősibb ábécét, és 500 évvel régebbi, mint a korábbi rekordtartó
Űrhajó? Dehogy! Egy tanulmány szerint egy fejlett idegen civilizáció az egész csillagrendszerét terelheti
Létezett a természetben is nukleáris reaktor, és kevesebb, mint 2 milliárd éve még aktív volt
Eddig ismeretlen vulkánt fedeztek fel Magyarországon
Elképesztő: a gízai nagy piramisnak nem 4, hanem 8 oldala van