A Nemzetközi Űrállomáson is megrendezték az olimpiát
A Nemzetközi Űrállomáson (ISS) tartózkodó űrhajósok jókívánságaikat küldték a párizsi olimpián részt vevő sportolóknak egy saját, gravitáció nélküli sporteseménnyel.
Múlt pénteken a NASA közzétett egy videót, amelyen az ISS legénysége bemutatta néhány földi versenyszám Föld körüli változatát, illetve az olimpiai láng ünnepélyes átadását, számolt be a Futurism.
Az űrállomáson dolgozók szándékosan olyan sportokat választottak, amelyeket a gravitáció igencsak megnehezít, mint például lólengést, az olyan atlétikai mutatványokat, mint a súlyemelést, a diszkoszvetést, a súlylökést az akadályfutást, és még sok mást.
“Az elmúlt néhány napban a Nemzetközi Űrállomáson nagyon jól éreztük magunkat, amikor olimpiai sportolóknak adtuk ki magunkat” – mondta Matthew Dominick, a NASA űrhajósa, miközben kezében fáklya helyett az olimpiai zseblámpa világított.
“Mi persze kiélvezhettük a súlytalanság adta előnyöket. El sem tudjuk képzelni, milyen nehéz lehet egy elit sportoló élete, így hát mindannyian a Nemzetközi Űrállomás fedélzetéről sok sikert szeretnénk kívánni az olimpiai játékok résztvevőinek!”
A videó legmókásabb versenyszáma talán a súlyemelés, amelyben a legénység egyik tagja két másik űrhajóst emel a magasba.
A 2024-es párizsi megmérettetés augusztus 11-ig tart. És bár az egész eseményt élőben lehet majd otthonról nézni, a tervek között nem szerepelnek zéró gravitációs versenyszámok. De ki tudja, a távoli jjövőben talán egyszer a Holdon is megrendezik majd az ötkarikás játékokat.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Űrhajó? Dehogy! Egy tanulmány szerint egy fejlett idegen civilizáció az egész csillagrendszerét terelheti
Létezett a természetben is nukleáris reaktor, és kevesebb, mint 2 milliárd éve még aktív volt
Eddig ismeretlen vulkánt fedeztek fel Magyarországon
Elképesztő: a gízai nagy piramisnak nem 4, hanem 8 oldala van
3200 évvel ezelőtt több civilizáció is egyszerre, rejtélyes módon hullott szét
Melyik régiókban és területeken található a legtöbb építkezési munka ma Magyarországon?