Döbbenetes felvételt került elő arról, ahogy éppen aktívan működő vulkánt talál telibe egy villámcsapás, mutatjuk!
Teljesen felbolydult a közösségi média attól a hihetetlen felvételtől, amilyenből az életben tényleg csak egyetlen egyet látunk, vette észre a LADbible.
Amikor az anyatermészet átveszi az irányítást, akkor nincs más dolgunk, mint hátradőlni és a legjobbat remélni. Ez különösen így van a közösségi médiában terjedő hihetetlen videó esetében, amely azt a pillanatot mutatja be, amikor az olvadt láva találkozik a mennydörgéssel.
Hirtelen lecsap a villám
A rövid klipben először a vulkán tetejéről kiömlő narancsvörös láva tűnik fel, amely annyira forró, hogy még az acélt is megolvasztaná. Aztán egyszer csak a semmiből egy villám csap a lávába, és olyan látványt eredményez, amit nehéz szavakba önteni.
@brown_watermelon #lightning #lava #eruption #volcano #thunder #nature #power ♬ Thunder Sound – Tmsoft’s White Noise Sleep Sounds
És bármilyen hihetetlen, az égzengés kialakulása nem is teljesen független az ott lévő tűzhányótól. Ugyanis amikor egy vulkán kitör, hamut, gázt és lávát bocsát ki a levegőbe. A vulkáni részecskék ütközése és súrlódása pedig statikus elektromosságot hoz létre, amely megfelelő körülmények között villámokat generálhat a vulkáni csóvában.
Úgynevezett piszkos zivatarról van szó
Ezt a vulkáni villámlást néha „piszkos zivatarnak” nevezik, és csak a kitörő vulkán feletti légkörben fordul elő. Tehát bár maga a láva nem okoz villámlást, de hozzájárul azokhoz a körülményekhez, amelyek lehetővé teszik ezt az eseményt.
A videó nézőit szó szerint lenyűgözte a felvétel. Sokan persze kételkedtek a valódiságában, de a többség örül, hogy végre trükkök nélkül is el tudott készülni egy ilyen videó. “Hűha… egyszer az életben sikerült elkapnod. Igazán áldott vagy, hogy ezt elkaptad!”
Nagyon aktív a vulkán
A hihetetlen eseményre egyébként közelmúltban került sor a guatemalai Volcán de Fuegonál. A vulkán 2018-ban, 2021-ben, 2022-ben és 2023-ban is kitört, kifejezetten aktív vulkanikus tevékenységről van tehát szó.
“A vulkánkitörés felhőjében a zivatarhoz hasonlóan a vulkáni anyag kis részecskéi nagy sebességgel ütköznek egymással, és ezek az ütközések a felhő töltéseinek szétválását eredményezhetik, ami villámlást eredményez” – fejtették ki a szakértők a Hawaii Egyetem aktív vulkánokat kutató központjában.
Ez is érdekelhet:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Megtalálták az eddigi legősibb ábécét, és 500 évvel régebbi, mint a korábbi rekordtartó
Űrhajó? Dehogy! Egy tanulmány szerint egy fejlett idegen civilizáció az egész csillagrendszerét terelheti
Létezett a természetben is nukleáris reaktor, és kevesebb, mint 2 milliárd éve még aktív volt
Eddig ismeretlen vulkánt fedeztek fel Magyarországon
Elképesztő: a gízai nagy piramisnak nem 4, hanem 8 oldala van
3200 évvel ezelőtt több civilizáció is egyszerre, rejtélyes módon hullott szét