Putyin a nukleáris fegyvereket működtető katonákat is a frontra vezényelte
Moszkva a Hadászati Rakétacsapatok katonáit – akik jellemzően a nukleáris fegyverek működtetésére szakosodtak – is Ukrajnába telepíti.
Putyin a nukleáris fegyverekre szakosodott katonáit is a frontra küldte, de milyen célból?
Az áttelepítésre azért volt szüksége Putyinéknak, mert az egyre fogyatkozó létszámmal is meg kell küzdeniük. A katonák várhatóan egyszerű gyalogságként fognak szolgálni, írja a Militarnyij nevű kijevi székhelyű katonai portál.
Az egységeket idén nyár végén állították fel és vetették be harcba a hírek szerint. Hozzátették, hogy az egységekbe valószínűleg nem közvetlenül a nukleáris fegyverek alkalmazásáért felelős szakemberek, hanem támogató személyzet tartozik, adta hírül a Newsweek.
A Militarnyij egy orosz aktivista csoportra hivatkozva – amely épp az újonnan alakult egységet látta el felszereléssel – arról számolt be, hogy az egység kínai civil rádióállomásokat kapott, mivel nem rendelkezett a szükséges kommunikációs eszközökkel.
William Freer, a Council on Geostrategy intézet nemzetbiztonsági kutatója korábban azt mondta, hogy „mind Oroszország, mind Ukrajna komoly létszámproblémákkal küzd. A lőszerellátás után a veszteségek pótlása a második legfontosabb szempont mindkét fél számára a kimerítő háború megnyerésében”.

Egy Topol-M interkontinentális ballisztikus rakéta a 2012-es győzelem napi felvonuláson. Vyacheslav Argenberg
Tovább folytatódik a húsdaráló a fronton
Ukrán tisztviselők szerdán kora reggel arról számoltak be, hogy az orosz erők 24 óra alatt 1460 katonát vesztettek, amivel Moszkva 2022 februárja óta összesen 683 040 katonát veszített.
Putyinék azonban nem hozzák nyilvánosságra saját katonai veszteségeit, és részben emiatt is az elemzők szkeptikusak a konfliktus bármelyik oldaláról érkező jelentésekkel szemben. A Kreml ehelyett inkább rendszeresen arról számol be, hogy állításuk szerint naponta több mint ezer ukrán harcos sebesül meg vagy veszti életét.
Vlagyimir Grubnik, a Donyecki Népköztársaság hadseregének tisztje és a szakadár köztársaságot támogató egyik legnagyobb önkéntes alap szervezője jelezte, hogy a Hadászati Rakétacsapatok Kurszkban kezdték meg tevékenységüket.
Augusztusban pedig az a hír járta, hogy Putyin az „űrcsapatokat” is bevetette a kurszki régió védelmére a létszámhiány miatt.
Ez a május és június között létrehozott egység a biztonsági és logisztikai cégek személyzetéből, mérnökökből, szerelőkből, tisztekből és egy orosz űrrepülőtér kiszolgáló tagjaiból állt.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Mátyás kori várkastélyt építenek újjá
Új Ryanair járat indul Budapestről egy csodás horvát tengerparti városba
Ezek Magyarország legbiztonságosabb települései: tavaly egyetlen bűntényt sem regisztráltak
Ausztria is lezár 21 magyarországi határátkelőt
Varázslatos koreai udvari hímzések Budapesten
Saját magában ejthette csapdába prédáját a darázsfaj, amely a dinoszauruszok korában élt