Megszűnik a Budapest és Szöul közötti egyik közvetlen járat
A LOT lengyel légitársaság a nyári menetrend kezdetétől megszünteti a Szöul és Budapest közötti járatait.
A lengyel légitársaság 2019 szeptemberében indította el járatait Budapest és Szöul között, emellett New Yorkba is repült, és azt is tervezték, hogy rövid távú járatokkal bázist nyitnak a magyar főváros repülőterén. A járatokat a pandémia miatt ideiglenesen felfüggesztették Szöul és New York irányába is, majd csak a dél-koreai útvonal indult újra, de az is csökkentett, heti két járatszámmal.
A Rynek Lotniczy lengyel portál értesülései szerint nemcsak a Budapest–Szöul közötti közvetlen járat szűnik meg, hanem a Varsó–Peking járatok felfüggesztését is meghosszabbítják. Ez azt jelenti, hogy Varsóból heti hat, míg Wrocławból heti egy szöuli járat marad meg. A portál szerint a LOT a kapacitását átcsoportosítja az észak-amerikai útvonalakra, így több járatot indít például Chicagóba és Torontóba.
Jelenleg az egyetlen közvetlen járat Szöulból Budapestre a Korean Air által üzemeltetett heti négy járat. Legutóbb ez a járat azért került be a hírekbe, mert egy koreai nő hisztérikus jeleneteket produkált a repülőgépen. A családja és a légiutas-kísérők három órán keresztül próbálták lenyugtatni, sikertelenül, így a pilóták biztonsági protokoll keretében kényszerleszállást hajtottak végre Kazahsztánban. Az Asztanai repülőtéren a rendőrök várták a nőt, akit elfogása után elnyomott az álom. Mikor felébredt, azt állította, hogy semmire sem emlékszik az esetről, ahogy azt Korea SBS News is beszámolt róla.
Ahogy korábban írtuk, szó esett októberben is arról, hogy a dél-koreai T’way légitársaság bővíteni tervezi európai hálózatát, amely a jövőben gépeik érkezését jelentheti Magyarországra. A konkrét bejelentés még nem történt meg.
Ha ezt a cikket angolul is szeretnéd elolvasni vagy megosztani, kattints ide: Daily News Hungary
Ez is érdekes lehet:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Mars: négyzet alakú, rejtélyes képződmény tartja lázban a kutatókat
Kutatók rájöhettek, ki írta a Bibliát?
A Marson is van tél, azonban egyáltalán nem olyan, mint amilyennek képzelnénk
Az eddigi legrégebbi rúnakövet találták meg Norvégiában
Az EU engedélyezte a lárvafehérje élelmiszerként való felhasználását, Magyarországon is árulni fogják
Kanada lehet az Európai Unió legújabb tagállama?