Sok ezer éve gondolkoznak a tudósok: hol lehetett valójában az Édenkert? Egyikük szerint most közelebb kerültünk a válaszhoz, mint valaha.
Egy tudós szerint eddig mindenki rossz helyen kereste a bibliai Paradicsomot, a válasz a kérdésre ugyanis sokkolóbb, mint azt bárki gondolta volna, írja a LADbible.
A világ számos pontján kutatták már a legendás helyszínt, azt, ahol a Biblia szerint Ádám és Éva boldogan éltek, meztelenül flangáltak, míg egy csábító kígyó rá nem vette Évát, hogy harapjon bele a tudás fájának gyümölcsébe. Az események láncolata jól ismert: Éva adott az almából Ádámnak is, megvilágosodtak, meglátták saját meztelenségüket, levelekből ruhát készítettek, majd jött Isten, és… nos, repültek a kertből.
De hol volt az Édenkert?
Azóta a világ egyik legnagyobb kérdése maradt: vajon létezett-e valaha az Édenkert, és ha igen, hol volt? A Biblia szerint négy folyó fakad az Édenből: a Písón, a Gíhón, a Tigris és az Eufrátesz. Utóbbi kettő könnyen beazonosítható – a mai Irak területén találhatók –, így sokan gondolták, hogy az Édenkert valahol Mezopotámiában lehetett. A másik két folyó azonban rejtély maradt – talán csak mostanáig.
Dr. Konsztantyin Boriszov ugyanis bombaként robbant be a tudományos közéletbe legújabb elméletével: szerinte az Édenkert nem Mezopotámiában, hanem Egyiptomban volt! Boriszov szerint a Gíhón valójában nem más, mint a Nílus, és az egész kert az egyiptomi Gízában terült el. A legmegdöbbentőbb állítása pedig az, hogy a gízai nagy piramis pontosan arra a helyre épült, ahol egykor a tudás fája állt.
Egy térképre hivatkozik
Az elméletét régi térképekkel támasztja alá, különösen egy Kr.e. 500 körül készült darabbal, amelyen a világot körülölelő folyó – az Oceanus – közepén egy “Paradicsom” nevű terület szerepel. A térkép négy fő folyót ábrázol, amelyek az Oceanusból erednek: a Nílust, Tigrist, Eufráteszt és az Indust.
„Ez a térkép megválaszolja, melyik a hiányzó két folyó: a Písón az Indus, a Gíhón pedig a Nílus” – állítja Boriszov, aki szerint a Biblia szövegét eddig mindenki rosszul értelmezte. Szerinte nem csupán földrajzi, hanem spirituális jelentése is van a történetnek – de a fizikai helyszín igenis létezett.
Szenzációs vagy abszurd?
Természetesen nem mindenki ért egyet Boriszovval. Egyes vallási csoportok – például a mormonok – szerint az Édenkert valójában az Egyesült Államokban, Missouri államban volt. Mások a bibliai leírást metaforikus történetként értelmezik, és így nem keresnek fizikai helyszínt.
De az új elmélet mindenesetre újabb hullámokat indított el: a legelvakultabb hívek már arra hívják fel a figyelmet, hogy ha az Édenkert Egyiptomban volt, akkor a világ egyik legismertebb ősi műemléke – a nagy piramis – nemcsak fáraók nyughelye, hanem maga a bűnbeesés helyszíne is lehetett.
Akárhogy is, Dr. Boriszov elmélete újra fellobbantotta az érdeklődést az emberiség „elveszett Paradicsoma” iránt. Vajon tényleg ott lapul az igazság a sivatag homokja alatt? Vagy csak egy újabb összeesküvés-elméletről van szó?
Ez is érdekelhet:
Kiemelt kép: depositphotos.com
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Kiderítették a csillagászok, mi okozta a rejtélyes ismétlődő rádiójeleket
Újabb ország ellenőrzi a magyarországi határátkelőhelyeket
Thuküdidész csapdájába esne a modern világ? Mi fog történni az USA és Kína között?
Középkori szenzáció: Előkerült egy Artúr királyról szóló ritka kézirat
A világ legrémisztőbb elhagyatott vidámparkjai: rozsdás körhinták és mindent ellepő növényzet
A Tejútrendszer közepében a kutatók egy „kozmikus húsdarálót” találtak