Az orosz-ukrán háború árnyékában egyre gyakrabban merül fel a kérdés, hogy készülnünk kell-e az újabb világháborúra.
A harmadik világháború lehetősége egyre inkább része a mindennapi beszélgetéseknek, ahogy a világpolitikai feszültségek mind súlyosabbá válnak, hívja fel a figyelmet a Daily Star.
Folyamatos a felkészülés
Bár a nukleáris háború kitörése még nem tűnik közvetlen veszélynek, az esetleges konfliktusra való felkészültség láthatóan fontosabbá válik. Németországban növeli a pánikot, hogy az ország bunkerrendszere elavult, és sokak szerint már nem megfelelő arra, hogy megvédje a lakosságot egy esetleges globális konfliktus esetén.
A német szakértők már többször is figyelmeztettek, hogy az ország nem áll készen arra, hogy megvédje magát egy harmadik világháború esetén. Az egyik legaggasztóbb tényező, hogy Németország 579 háborús bunkere közül egyetlenegy sem alkalmas arra, hogy valódi védelmet nyújtson egy nukleáris támadás vagy egy szélesebb körű háború során.
Komoly bajban a németek?
Jörg Diester német bunkerszakértő egy interjúban azt mondta, hogy a helyzet rendkívül nehéz, és a szakemberek egyetértenek abban, hogy a polgári és katonai védekezés területén nemcsak az infrastruktúra, hanem a mentális felkészültség is gyenge. A német kormány és a Bundeswehr (a német hadsereg) évtizedekkel ezelőtt úgy döntött, hogy a hidegháború idején kialakított bunkereket és védelmi rendszereket fokozatosan leépítik.
A kezdetben a civil és katonai védekezés céljára kialakított bunkerek egyes részei leépítésre kerültek, és nem rendelkeznek már azokkal a modern védelmi eszközökkel, amelyek egy háború esetén szükségesek lennének. A meglévő bunkerek ugyanis már nem szolgálnak semmilyen célt, és a hadsereg, illetve a civil védelem is egyre inkább elhanyagolta ezt a területet.
A világháborúra készül mindenki?
Bár a német állami védelmi rendszerek elavultak, a háborús előkészületek más formái mégis léteznek az országban. A magánbunkerek és a háborús készletek a „prepperek”, vagyis a háborús felkészültségre specializálódott egyének körében népszerűek. A prepperek saját maguk készítik fel a szükséges készleteket – ételt, vizet, gyógyszereket, fegyvereket és egyéb eszközöket –, és a saját kertjeikben vagy földterületeiken építik meg bunkereiket, hogy túléljék a katasztrófát. Míg a kormányzati infrastruktúra elavult, az ilyen magánkezdeményezések egyesek számára biztosíthatják a túlélés esélyét egy esetleges háborúban.
A világ számos országában, különösen azokban, amelyek történelmük során megismerték a háborúk borzalmait, folyamatosan emelkedik a világháborús előkészületek iránti érdeklődés. A brit „doomsday” prepperek (végítéleti előkészületek hívei) is úgy vélik, hogy nemcsak közvetlen háborús támadásokra kell felkészülniük, hanem a globális háború következményeként kialakuló gazdasági zűrzavarra is.
A készletezés és az önálló védekezés a háborúval járó következmények, mint például a globális ellátási láncok megszakadása és az alapvető szükségletek, mint élelmiszer és üzemanyag hiánya miatt válik egyre fontosabbá. Vajon mi képesek leszünk megtenni minden szükséges lépést?
Ez is érdekelhet:
Kiemelt kép: Wikimedia Commons
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Zelenszkij szerint kínaiak dolgoznak az orosz dróngyárakban
Az angliai gyilkos, akinek bőréből könyveket kötöttek, amelyekben bűntettét írják le
3 ezer éve rejtett jeleket fedeztek fel a Párizsban lévő egyiptomi obeliszken
Mi történne, ha az éjszakai égbolt egyik legfényesebb csillaga körül keringene a bolygónk?
Gül baba türbéje: az iszlám magyarországi győzelmét volt hivatott szimbolizálni
22 (!) eddig ismeretlen faj: elképesztő felfedezést tettek a kutatók