Öt újabb elképesztő, ingyen nézhető magyar természetfilm
Egy korábbi cikkünket folytatva most öt újabb csodálatos természetfilmet mutatunk önöknek, amelyek hazánk különböző tájaira kalauzolnak el minket. A Kelet és Nyugat 2. része Nyugati szél címmel a Mecsek hegység nyugati részét mutatja be. A Gemenc — az árterek világa Magyarország nagy ártéri erdejének életébe enged bepillantást. A Vad Szigetköz egy szárazföldi delta élővilágát ismerteti meg velünk. Az Amiről a fák suttognak a magyarországi „őserdőket” mutatja be. A szőke tó — A Tisza-tó hat évszaka pedig — ahogy címe is elárulja — a Tisza-tóhoz utaztat el minket a képernyőn keresztül.
Kelet és Nyugat 2. rész – Nyugati szél
Az Aranyhegy Filmműhely filmjének második részében a Mecsek nyugati tájait mutatja be Merklin Ferenc narrátor idegenvezetésével.
Gemenc, árterek világa
A Gemenci erdő élővilágát bemutató film forgatása 2012-ben kezdődött el, és 2016 szeptemberéig tartott. A gemenci ártéri erdő szarvascsordák, vaddisznókondák, sasok, sakálok, hódok, gémek, jégmadarak mellett a védett fekete gólyák egyik legnagyobb populációjának ad otthont. A speciális technikával – köztük rejtett vadkamerákkal, légi és víz alatti kamerákkal – készített természetfilm az ő életükbe enged betekintést.
Vad Szigetköz
Magyarország nyugati kapujában a modern kor vívmányai között megbújik egy hatalmas hordalékkúp apró falvakkal, erdőkkel, folyóágakkal, aminek az egyik felén terül el a mai Szigetköz. Az Európában egyedülálló szárazföldi deltát az Alpok és a Kárpátok szorításából kilépő Duna hozta létre. A síkságra érő folyó széles ágakra szakadt, ahol egyedülálló élővilág alakult ki. Napjainkban azonban már nem járhat olyan szabadon, mint régen. Megőrizheti-e az élővilág egykori gazdagságát?
Amiről a fák suttognak
Amikor az őserdő szót halljuk, talán Afrika juthat eszünkbe, pedig vannak még ilyen vadonok világszerte mindenfelé. Magyarországon is. Ez a film az erdőrezervátumokat mutatja be. „Létezik egy erdő, amit az ember nem háborgat, ahol láncfűrészek zaja nem hallatszik. Ahol a fák évszázadokig élhetnek, és végül ugyanott válnak földdé, ahol megszülettek. Megszületnek, élnek és meghalnak… csendben, szinte észrevétlenül és mégis örök változatosságban.”
A szőke tó – A Tisza-tó hat évszaka
A Tisza-tónak van vadabb arca, és ember által szabályozott jámborabb oldala, ezeket ismerhetjük meg, ha megnézzük ezt a filmet. A négy évszak négy részre osztja az évet, de Az őszi lecsapolás és a tavaszi árasztás ezeket az évszakokat újabb két-két teljesen különböző időszakra osztja, így jön ki a címben említett hat évszak. Az alkotás a bemutatott 29 halfaj és 26 madárfaj mellett megismertet különféle ökológiai munkafolyamatokkal, például a halmentéssel, haltelepítéssel, vagy a szelekciós gyérítő halászattal.
Érdemes elolvasniÖt elképesztő, ingyen nézhető magyar természetfilm
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Egy tokaji szálloda is bekerült Európa legjobbjai közé
Oroszország állatkerti állatokat adott Észak-Koreának a katonákért cserébe
Magyar származású hírességeket idéz meg egy lenyűgöző animációs kisfilm
Ismét adventi vonatokkal utazhatunk a bécsi és zágrábi karácsonyi vásárokra
Egy rabszolga előzhette meg Magellánékat a Föld megkerülésében
Ez a 2 centiméternél is kisebb fosszília lehet a hiányzó láncszem az evolúcióban