Daszvidánye Oroszország! A McDonald’s és a Starbucks is felfüggeszti tevékenységét
A McDonald’s és a Starbucks átmenetileg bezárja kapuit Oroszországban, míg más nemzetközi cégek bojkottfenyegetéssel néznek szembe, amiért nem állítják le a tevékenységüket, írja a SkyNews.
McDonald’s
A McDonald’s közölte, hogy mind a 850 étterme bezárja kapuit az országban – de továbbra is fizetni fogja azt a 62 ezer embert, aki ott dolgozik.
A McDonald’s az oroszországi éttermeinek 84%-át birtokolja, és tavaly a vállalat bevételének 9%-át adták.
A vállalat elnök-vezérigazgatója, Chris Kempckinski az alkalmazottaknak írt levelében azt írta, hogy az üzletek bezárása a helyes lépés, mert nem hagyhatják figyelmen kívül az “Ukrajnában tapasztalható szükségtelen emberi szenvedést”.
Starbucks
Alig néhány órával később a Starbucks bejelentette, hogy
“felfüggeszti minden üzleti tevékenységét Oroszországban, beleértve termékeinek szállítását és az engedélyes által üzemeltetett kávézókat”.
A vállalat közölte, hogy a kuvaiti székhelyű Alshaya Group, amely legalább 100 Starbucks kávézót üzemeltet Oroszországban,
“támogatást nyújt annak a közel 2000 partnernek, akiknek a megélhetése a Starbuckstól függ”.
Bojkott az Oroszországban is működő nyugati cégek ellen?
Olyan nagy technológiai cégek, mint az Apple, a Microsoft és a Samsung, valamint olyan vállalkozások, mint a Zara, a Puma, a Visa, a Paypal és a Netflix bezárták működésüket vagy megszakították kapcsolataikat Oroszországgal az ukrajnai invázió miatt.
Több élelmiszer- és italgyártó cég, például a KFC, a Burger King, a Coca-Cola és a PepsiCo egyre nagyobb nyomás alá kerül a közösségi média felhasználói és vezető személyiségek részéről, hogy vonják ki üzletüket az országból.
A kritizált vállalatok nagyrészének több száz telephelye van Oroszországban.
Érdemes elolvasniA Putyinért rajongó Gérard Depardieu is megszólalt a háborúval kapcsolatban
Coca-Cola
A Coca-Cola és a PepsiCo nagy palackozóüzemeket üzemeltet az országban.
A TASZSZ orosz állami hírügynökség a múlt héten arról számolt be, hogy a Coca-Cola “folytatja tevékenységét Oroszországban”.
“A Coca-Cola összes működési, termelési és logisztikai létesítménye működik Oroszországban. Teljes felelősséggel tartozunk partnereinknek, a társadalomnak és több ezer oroszországi alkalmazottunknak. Legfőbb prioritásunk az alkalmazottaink biztonsága”
– idézte a céget a közlemény.
A Coca-Cola a múlt héten bejelentette, hogy
1 millió eurót (829 700 font) adományoz a Vöröskereszt ukrajnai támogatására, és további 550 000 eurót (456 000 font) a szomszédos országokban élő menekültek támogatására.
A Coca-Cola csütörtökön a honlapján közzétett nyilatkozatában azt írta, hogy a cégnél mindenki “nehéz szívvel” követi az Ukrajnából érkező híreket, és a vállalat “továbbra is szorosan figyelemmel kíséri a helyzetet”. A közlemény így folytatódott: “A hangsúlyt az embereinkre és az Ukrajnában és a régióban tett humanitárius segítségnyújtási erőfeszítések támogatására helyezzük. Intézkedéseinket palackozó partnerünkkel, a Coca-Cola HBC-vel koordináljuk. Közösen kiemelt célunk munkatársaink és családjaik biztonsága és jóléte. Folyamatosan kapcsolatban állunk, és mindent megteszünk, hogy támogassuk őket és közösségeinket.”
New York állam nyugdíjalapja – amely a Coca-Cola és a PepsiCo részvényese – sürgette őket és másokat, hogy fontolják meg ottani tevékenységüket.
Thomas DiNapoli, New York állam számvevője levélben arra szólította fel a vállalatokat, hogy vizsgálják felül oroszországi üzleti tevékenységüket, mert
“jelentős és növekvő jogi, megfelelési, működési, emberi jogi és személyzeti, valamint hírnevet érintő kockázatokkal” szembesülnek.
Az oroszországi műveletek szüneteltetése vagy megszüntetése “kezelné az orosz piaccal kapcsolatos különböző befektetési kockázatokat, és fontos szerepet játszana Oroszországnak az erős és egészséges világgazdasághoz nélkülözhetetlen nemzetközi rend alapvető aláásásában játszott szerepének elítélésében” – áll a levélben.
KFC
A KFC 2021 augusztusában üdvözölte az 1000. éttermének megnyitását Oroszországban.
A KFC és a McDonald’s már korábban ideiglenesen bezárta éttermeit Ukrajna-szerte, és segített a katonák és a civilek étkeztetésében.
Unilever
Az Unilever felfüggesztette termékeinek importját és exportját Oroszországba, és nem fektet be további tőkét az országban.
A vállalat elítélte az ukrajnai háborút, mint “az orosz állam brutális és értelmetlen cselekedetét”.
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
A Seuso-kincs felmérhetetlen értéke és bűnügyekkel tarkított, zavaros utóélete
Csak mostanra sikerült megfejteni a világ legfurcsább uborkaféléjének titkát
160 kilométeren keresztül húzta horgonyát a kínai hajó, amely elvágta a kábeleket a Balti-tengeren
Lehet, hogy a kutatók teljesen félreismerték a Föld második holdját
Hallottál már a papról, aki egyben DJ is? És a finn metal misékről?
5 éven belül megállhat az emberi öregedés