A nácikkal való szembenézéshez hasonlítja Putyin elleni ukrajnai harcot a brit miniszterelnök
A miniszterelnök és más G7-vezetők arra buzdítják a választókat és a politikusokat, hogy ne engedjenek a Kremlnek – mondván, egy orosz győzelem felbátorítaná Kínát…
A Vlagyimir Putyin orosz elnök elleni harc ugyanolyan komoly, mint a nácik legyőzéséért vívott harc – sugallta Boris Johnson, aki szerint a brit közvéleménynek el kell fogadnia, hogy Ukrajnában “megéri megfizetni a szabadság árát”.
A G7-ek csúcstalálkozóján a leggazdagabb demokráciák vezetői megállapodtak abban, hogy támogatják Volodimir Zelenszkij elnök erőfeszítéseit, hogy Oroszországot visszaszorítsák az invázió előtti határaira, írja az iNews.
Védelem fejlesztése
Az Egyesült Államok új légvédelmi rendszert ajánlott Ukrajnának, amely lehetővé teszi, hogy sokkal távolabbi célpontokat találjon el, és elfogja a Kijev és Lviv elleni támadásokat.
A NATO vezetője bejelentette, hogy hétszeresére növeli a szövetség magas készültségű erőinek létszámát, mivel Oroszországot “partnerből” “fenyegetéssé” minősítették át.
“Stratégiai kitartás”
A miniszterelnök “stratégiai kitartásra” szólított fel – figyelmeztetve arra, hogy egy orosz győzelem lehetővé tétele felbátorítaná Kínát is, hogy terjeszkedjen Kelet-Ázsiában.
A vezetők attól tartanak, hogy a választók és egyes politikusok megunják a háború költségeit, amelyek világszerte felhajtották az élelmiszer- és energiaárakat, és olyan gyors megoldást sürgetnek, amely az ellenségeskedések befejezéséért cserébe Ukrajna földterületet adna át.
Bajorországban, nem sokkal azelőtt, hogy Zelenszkij videokapcsolaton keresztül beszélt a G7-ek előtt, Johnson a BBC-nek azt mondta: “Volodimir Zelenszkijnek és népének kell eldöntenie, hogy mit akar. Ők pedig a földjüket akarják, azt akarják, hogy országuk békében és szabadságban élhessen. És én ezt teljes mértékben támogatom. Úgy gondolom, a nehézség az, hogy itt a G7-ek között senki sem lát más alternatívát, mint hogy egyszerűen támogassuk őket a szuverenitásuk visszaszerzésében.”
Közvetlenül a választókhoz fordulva hozzátette: “Azt szeretném üzenni az embereknek, hogy szerintem néha megéri megfizetni a szabadság árát. És ne feledjük, a demokráciáknak a múlt század közepén sokáig tartott, amíg felismerték, hogy ellen kell állniuk a zsarnokságnak és az agressziónak.
Hosszú időbe telt, és nagyon sokba került. De amit végül a diktátorok, különösen a náci Németország legyőzésével megvásároltak, az évtizedekig tartó stabilitást, egy szabályokon alapuló nemzetközi rendszerre támaszkodó világrendet hozott. És ezt érdemes megvédeni, ezt érdemes megvédeni, ez biztosítja a hosszú távú jólétet.”
A miniszterelnök ragaszkodott ahhoz, hogy nincs olyan lehetséges kompromisszumos megállapodás, amelyet Ukrajna elfogadhatna a háború befejezése érdekében, mondván: “Képzeljük el, ha megengednénk Putyinnak, hogy megússza egy másik ország, egy szuverén, független terület hatalmas darabjainak erőszakos megszerzését. Ennek a tanulságai a volt Szovjetunió minden országában hátborzongatóak lennének. Láthatják, mi történik már most a balti országokban. De [ez] Kelet-Ázsiában is érezhető lenne”.
A G7-ek vezetői a bajorországi csúcstalálkozót arra használják fel, hogy egységes álláspontot alakítsanak ki a háborúval kapcsolatban a héten Madridban tartandó Nato-találkozó előtt.
Érdemes elolvasniPutyin félmeztelen fotóin gúnyolódott a brit és a kanadai miniszterelnök
Source: iNEWS
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Újra látható lesz a Budavári Palota északi szárnyán a Hungária szoborcsoport
Putyin szerint az ukrajnai háború globális méreteket ölthet
Megtalálták az eddigi legősibb ábécét, és 500 évvel régebbi, mint a korábbi rekordtartó
Űrhajó? Dehogy! Egy tanulmány szerint egy fejlett idegen civilizáció az egész csillagrendszerét terelheti
Létezett a természetben is nukleáris reaktor, és kevesebb, mint 2 milliárd éve még aktív volt
Eddig ismeretlen vulkánt fedeztek fel Magyarországon