Putyin kutyaszorítóban van a háború miatt
Vlagyimir Putyin orosz elnök jelenleg nincs olyan helyzetben, hogy elérje legfőbb céljait ukrajnai háborújában, de nem is hátrálhat ki a konfliktusból, mert “személyes túlélése” forog kockán, mondta egy nyugalmazott amerikai tábornok.
Sokan gyors győzelmet vártak az orosz hadseregtől, amikor Putyin február 24-én megindította invázióját Ukrajna ellen, miután hónapokig tartó haderőfejlesztést hajtott végre a határon. Több mint 300 nappal és 100 000 orosz katona értelmetlen halálával később azonban Oroszország elvesztette a felsőbbrendű katonai hatalomról alkotott képét.
Barry McCaffrey az MSNBC műsorában mondta, hogy az orosz vezető “lényegében már elvesztette a stratégiai szerepvállalást” Ukrajnában. Úgy tűnik, Putyin nem képes olyan stratégiai célok elérésére, mint az ukrán főváros, Kijev elfoglalása. Jurij Zsukov, a Michigani Egyetem politikatudományi docense ugyanezen véleményen volt, de hangsúlyozta, hogy Putyin jelenlegi képtelensége a kulcsfontosságú célok elérésére a jövőben megváltozhat.
Ha Oroszország 2023 tavaszán újabb offenzívát indít Kijev elfoglalására, az nem valószínű, hogy sikerrel végződik – mondta Zsukov a Newsweeknek csütörtökön. Ennek azonban az lenne a haszna, hogy Ukrajna a konfliktus más részeiről erőforrásokat vonjon el Kijev védelmére. Ezzel megteremtené a lehetőséget Oroszország számára, hogy potenciálisan előrenyomuljon délen és keleten.
Zsukov szerint már most is hasonló helyzet áll elő, mivel Oroszország csapáshullámokat mér Ukrajna kritikus infrastruktúrája ellen, arra kényszerítve a háború sújtotta országot, hogy döntsön a katonai erőfeszítések támogatása vagy a polgári központok védelme között.
“Putyin hosszú távra játszik” – mondta Zsukov. “Miután a háború nyitó szakaszában nem sikerült döntő ütést mérnie, arra fogad, hogy egy elhúzódó konfliktus Oroszország előnyére válik. Ez nem alaptalan feltételezés, mivel egy hosszú háborúhoz tartós és fokozódó nyugati katonai segítségre lesz szükség, és az ilyen segítség politikai támogatása Európában és az Egyesült Államokban egyre csökken.”
[hm_embed link=”https://hellomagyar.hu/2022/12/24/az-orosz-ukran-haboruban-is-hasznalt-irani-dronok-tele-vannak-nyugati-alkatreszekkel/” ][/hm_embed]
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
A világ leggyorsabb tesztpályája, ahol kanyaródás nélkül lehet maximális sebességgel száguldani
VIDEÓ: A világ legnagyobb halszaporodóhelyét fedezték fel
A magyar ipar úttörője, az ágyúk és vasúti kerekek mestere: Ganz Ábrahám
Miért nem tudjuk a villámokat energiafejlesztésre használni?
Mi a legnagyobb eddig ismert prímszám?
Hány nukleáris fegyvert használtak eddig a történelem során?