55 kínai tengerész halhatott meg egy amerikaiaknak kihelyezett csapda miatt
Egy kiszivárgott jelentés szerint ötvenöt kínai tengerész halt meg, miután a tengeralattjáró, amelyen tartózkodtak, kínai védelmi csapdába esett.
A jelentés szerint a baleset a kínai Shandong tartomány előtti vizeken történt, írja a LADBible.
A múlt hónapban egy Kínában elsüllyedt tengeralattjáróról szóló pletykák keringtek az interneten, de Peking cáfolta őket, és “teljesen hamisnak” minősítette a pletykákat.
A “lánc és horgony” csapda célja, hogy az “amerikai és szövetséges” erők hajóit csapdába ejtse, amikor azok az országhoz közeli vizekre lépnek.
A kiszivárgott jelentés szerint azonban ugyanez a csapda vezetett egy “katasztrófához”, amely a kínai Népi Felszabadító Hadsereg Haditengerészetének 093-417-es tengeralattjárója fedélzetén tartózkodók halálát okozta, miután az augusztusban fönnakadt.
Kína tagadta, hogy az incidens megtörtént volna, miközben Peking állítólag elutasította, hogy segítséget kérjen a csapdába esett tengeralattjárónak.
Katasztrófa egy kínai csapda miatt
A Daily Mail által látott, a feltételezhetően végzetes küldetésről szóló brit jelentésben ez áll: “A hírszerzés jelentése szerint augusztus 21-én a Sárga-tengeren végrehajtott küldetés közben baleset történt a fedélzeten.
Az incidens helyi idő szerint 08:12-kor történt, ami a legénység 55 tagjának halálát okozta: 22 tiszt, 7 tisztjelölt, 9 altiszt, 17 tengerész. A halottak között van a kapitány, Hszüe Jong-Peng ezredes is. Értesüléseink szerint a halál oka a tengeralattjáró rendszerhibája miatt bekövetkezett oxigénhiány.
A tengeralattjáró egy láncos és horgonyos akadálynak ütközött, amelyet a kínai haditengerészet az amerikai és szövetséges tengeralattjárók csapdába ejtésére használ. Ez rendszerhibához vezetett, amelynek kijavítása és a hajó felszínre hozatala hat órát vett igénybe. A fedélzeti oxigénrendszer katasztrofális meghibásodás után megmérgezte a legénységet.
A feltételezett incidensről egyelőre nincs független megerősítés a kínai nyilvánosságban. A Brit Királyi Haditengerészet pedig nem kívánta kommentálni a jelentést.
Kína hat 093-as típusú támadó tengeralattjáróval rendelkezik, amelyek 553 mm-es torpedókkal vannak felfegyverezve.
A nukleáris tengeralattjárókat úgy tervezték, hogy csendesebbek legyenek, mint a korábbi modellek, és az elmúlt 15 évben voltak szolgálatban.
Egy brit tengeralattjárós a Daily Mailnek elmondta, hogy “hihető”, hogy az incidens megtörtént, és hogy Kína “nyilvánvaló okokból” nem kért volna “nemzetközi támogatást”.
A szakértő hozzátette: Ha csapdába estek a hálóban, és a tengeralattjáró akkumulátorai lemerültek, ami hihető, akkor végül a légtisztítók és a légkezelő rendszerek is leállhattak. Amelyek másodlagos rendszerekhez tértek volna vissza, és ezt követően és hihetően nem tudták volna fenntartani a levegőt. Ami fulladáshoz vagy mérgezéshez vezetett.
“Van olyan eszközünk, amely elnyeli a szén-dioxidot és oxigént termel egy ilyen helyzetben. Valószínű, hogy más nemzetek nem rendelkeznek ilyen technológiával.”
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Szabályosan élt Magyarországon az afgán diák, mégis kiutasították
Régi magyar megszólítások és köszönések, ahogy ma már ritkán hallani őket
Tényleg egy magyar királyról mintázták Lancelot lovagot? Egy izgalmas történelmi párhuzam
Csillagközi látogató lépett be a Naprendszerbe
Megnyílt Budapest első élelmiszer-outletje
Omladozik az egri vár másolata – a rendkívüli haditettről forgatott hatalmas sikerű film helyszínén jártunk