Barcelona – a katalán szépség egyszerre ringatja keblén a múltat és a jövőt
Szponzorált tartalom
Spanyolország ékköve, Barcelona nagyon különleges hangulattal büszkélkedik. Kicsit kettős az atmoszféra, ami megtapasztalható az utcáit járva. Ám érdekes, hogy ez a látszólagos kettősség végül mégis egységgé alakul. A kétarcúság oka, hogy az épületekben a modernitás főszerephez jut, ugyanakkor a történelmi városrészek középkori légkörrel csábítják a vendégeket.
Mivel érdemes kezdeni?
Katalónia fővárosa rengeteg élményt és látnivalót tartogat, úgyhogy nem feltétlenül egyszerű eldönteni, honnan is induljon a felfedező túra. A gótikus negyed bebarangolása például kitűnő ötlet, sokan nem véletlen, hogy ezzel kezdik Barcelona megismerését. A Barri Gotic labirintusszerűen kanyargó szűk sikátorokban járva évszázadok történetei villanhatnak fel. Aztán a Szent Eulália katedrális láttán a szavak is elfogynak. A gótikus stílusú templomot a XIII. században kezdték el építeni, viszont végleges formájára még két évszázadot várni kellett, hiszen azt csak a XV. században nyerte el. A gótika hagyományainak megfelelően az építészeti alkotás gazdagon díszített, és talán a legszebb része a milliók által látogatott kerengő, de a toronyba is megéri felmászni, mert a panoráma innen egyszerűen lenyűgöző.
Hogy mi kell mindennek az átéléséhez? Egy olcsó repülőjegy például, ami egyenesen Barcelonába szól. Persze sokan erre úgy reagálnak, hogy ilyen nem létezik, mármint kedvező áron megvásárolható repjegy, pedig nagyon is valóságos. Az eSky portáján legalábbis mindenképpen. Célszerű már most lefoglalni a jegyet annak érdekében, hogy a fent felsorolt hangulat ne csak a sorok közül bukkanhasson fel, hanem átélhetővé is válhasson, mert ez az az élmény, ami tényleg másképpen nem adható át.
Folytathatjuk a katedrálistól?
De menjünk is tovább, ha a repülő szárnyalása után a katalóniai főváros a lábaink előtt hever. A katedrális mögött található a Palau Reial Major, ami mellett képtelenség tátott száj nélkül elhaladni. Lenyűgöző kisugárzása magával ragadó. A La Rambla sétálóutcát nem érdemes kihagyni, lévén a gótikus negyed után ez a város második legkedveltebb környéke. Az itt lakók is előszeretettel korzóznak ezen az utcán, így turistaként a mindennapi élet lüktetése is megfigyelhető, akárcsak az útközben felbukkanó operaház, valamint a Güell palota is. A híres-neves sétálóutca a kikötőben ér véget.
Ikonok a továbbiakban is?
Igen, ahogy arra fentebb már utaltunk, Barcelona igazi gyöngyszem sok szempontból, többek között építészetileg is. A Sagrada Família, vagyis a Szent Család-templom a mai napig nem készült el teljesen, ettől függetlenül egyszerűen lélegzetelállító látványt nyújt. A bazilikai ranggal büszkélkedő templom létrehozója Antoni Gaudí, akinek a nevéhez fűződik többek között a Güell Park, ami mediterrán hangulatával bebarangolásra méltó.
De hol marad a modernitás?
Fentebb már szintén jeleztük, hogy Barcelona minimum két arccal fordul a nagyvilág felé. A történelmi arcát igyekeztük bemutatni, bár ez a pár sor legfeljebb ízelítőként szolgálhat. A modernitás többek között az 1992-ben megrendezett karikás játékoknak köszönhető, aminek apropóján rengeteg épülettel gazdagodott a főváros. Arról nem is beszélve, hogy a városfejlesztési célok megvalósításával komplett negyedek újultak meg, és a városmarketing egyébként a mai napig tart, azaz az értékek megőrzése kiemelt fontosságú.
Az az életérzés, amit Barcelona közvetít leírhatatlan. Tényleg képtelenség a pulzálás, pezsgés ezen elegyét szavakkal körülírni. Ezért nem marad más, mint a megtapasztalás, ami többet mond minden szónál!
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Santorini titkos tűzforrása: Mi vár ránk a következő kitöréskor?
Mitől volt a Concorde olyan gyors?
Az 50 éve leállt Skynet műhold nem ott van, ahol lennie kéne
Pénteken indul Budapest két legnagyobb karácsonyi vásárja, ingyenes és pénztárcabarát opciókkal
„Új világrendet” hirdetett Putyin nyilvános beszéde után
700 éves, valódi Excaliburt találhattak egy sziklába ragadva