Ez a bizarr kínai szellemváros Párizs kiköpött mása akar lenni
Nem egészen egy évszázaddal ezelőtt Sanghaj a “Kelet Párizsa” néven volt ismert. Vagy legalábbis egyike lett azoknak a városoknak, amelyek élvezték ezt a jól hangzó becenevet. Ma már Sanghajban felszállhatunk egy nagysebességű vonatra, és alig egy órával később egy olyan helyre érkezünk, amely szó szerint is pályázik erre a címre.
Tianducheng, egy közvetlenül a francia fővárosról mintázott kerület nem teljesen meggyőző hamis haussmanni lakóházakkal és sugárutakkal. A Hangcsou külvárosában, 2007-ben, a mezőgazdasági területeken épült városrészt a lakosok csalogatásával hadilábon állva hamarosan Kína (egyik) túl ambiciózus szellemvárosaként kezdték leírni, írja az Open Culture.
A kínai Párizs… és Wyoming, és London?!
Bármilyen bizarrnak is tűnhet azok számára, akik nem ismerik a kínai városépítés trendjeit, Tianducheng valójában egy egyfajta utánzó hagyományhoz tartozik. “Peking külvárosában ott a wyomingi Jackson Hole nevezetű síparadicsom másolata cowboyokkal és egy saját 66-os úttal felszerelve”, írja Gulnaz Khan, a National Geographic munkatársa.
“Vörös telefonfülkék, kocsmák és Winston Churchill-szobrok tarkítják a sanghaji Temze-város folyosóit. Fucsou városa Stratford-upon-Avon másolatát építi Shakespeare tiszteletére”. A Yes Theory nevű Youtube utazási csatorna már felfedezte a várost, érdemes megtekinteni a róla készült beszámolót.
Az utazást végző baráti társaságban van egy francia is, aki bevallja, hogy egy bizonyos szempontból még ismerős is számára Tianducheng épített környezete. Sőt, talán valóban meg is döbbent, amikor először pillantotta meg az Eiffel-torony harmadakkora változatát. Az esetlegesen idelátogató párizsiaknak azért bizonyára tetszik, hogy a fejlesztők nem építették meg a saját Tour Montparnasse-jukat. Az esküvői fotókhoz alkalmas helyet kereső kínai párokon kívül azonban úgy tűnik, ez az Eiffel-torony pótléka nem sok látogatót vonz, legalábbis nappal nem.
Ahogy a Yes Theory utazói felfedezik, a környék csak este kel életre, amikor a Tianduchengben letelepedett helyiek előjönnek, és élvezik a szokatlan városképet. Ennek a Champs-Élysées-nek az utcai élete valóban távol áll a valóditól.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Egy tokaji szálloda is bekerült Európa legjobbjai közé
Oroszország állatkerti állatokat adott Észak-Koreának a katonákért cserébe
Magyar származású hírességeket idéz meg egy lenyűgöző animációs kisfilm
Ismét adventi vonatokkal utazhatunk a bécsi és zágrábi karácsonyi vásárokra
Egy rabszolga előzhette meg Magellánékat a Föld megkerülésében
Ez a 2 centiméternél is kisebb fosszília lehet a hiányzó láncszem az evolúcióban