A történelem valaha volt leggazdagabb embere egy számunkra alig ismert helyről származott
Kr. u. 1235-ben a Mali Birodalom a megbukott Ghánai Birodalom árnyékából emelkedett ki, eredetét a nyugat-afrikai szájhagyomány pedig azóta is egy eposz formájában őrzi. Sundiata Keita, az Oroszlánkirály központi szerepet játszik ebben a sagában, mivel ő alapította az afrikai történelem egyik leggazdagabb birodalmát.
A történet a száműzetés, a stratégiai házasságok és a rosszindulatú Soumaoro elleni diadalmas szövetségről szól a kirinai csatában. A győzelem királyságok szövetségét hozta létre, amely a Szaharától az esőerdőig terjedt, és egy olyan kolosszális méretű terület lett, amely még a Mongol Birodalommal is vetekedett, derül ki az Ancient Origins beszámolójából.
A Mali Birodalom területe annak fénykorában 1,295,000 négyzetkilométer volt, és több tízmillió embernek adott otthont, így a történelem egyik leggazdagabb fenntartósága volt. Gazdagsága a bőséges aranybányákból eredt, a király 1324-ben, a haddzs, azaz a mekkai zarándoklat idején elkövetett pazarló költekezése viszont az egész kontinensen leértékelte a valutát.
Timbuktu, az edukáció és a kereskedelem akori központja a mai Londonnál is nagyobb jelentőséggel bírt. A birodalom története azonban főként szóbeli formában létezik, amelyet a gyarmatosítás előtti Afrika és a gyarmatosítás hatásának elhanyagolt tanulmányozása elhomályosít. Sundiata Keita diadala és a birodalom 1600-as évekig tartó nagysága azonban a mai napig visszhangzik az afrikai emberek között. Ez a történelem egy olyan fejezete, amely megérdemli, hogy emlékezzünk rá.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Egy szinte tökéletes gömb alakú valami bocsát ki rádiójeleket a világűr mélyén
2025-ben is forró nyárra számíthatunk: itt vannak a legfrissebb előrejelzések
Mi alapján nevezik el a budapesti utcákat?
Már az ókorban is használtak „gépfegyvereket”, és bizonyítékot is találhattak rá
Teljesen máshogy forog a Titan légköre, mint maga a hold
Idén is remek gyermeknapi programok várnak a Vasúttörténeti Parkban