Rengeteg titkot rejteget ez a 350 éve elsüllyedt spanyol kincses gálya
A Bahamákon egy 350 éves hajótörés feltárása során egy lebilincselő történet látott napvilágot a Maravillasról, egy spanyol kincses gályáról, amely a veszélyes vizeken veszett el. Ez a tudományos expedíció, amelyet a bahamai kormány hivatalosan is jóváhagyott, eltér az évszázadok óta tartó haszonleső kincsvadászattól.
Az 1647-ben épült Maravillas nem mindennapi hajó volt. Két fedélzettel, 36 bronzágyúval és még egy áhítatos olajfestménnyel is büszkélkedhetett a tatján. Az Újvilág kincseivel megrakott hajó a spanyol flotta része volt, számol be az Ancient Origins. Miután a Bahama-szigetek kormánya engedélyt adott a felmérésre, az Allen Exploration csapata aprólékosan dokumentálta a közelmúltban talált leleteket, amelyek bepillantást engednek a 17. századi Spanyolországba.
Az ezüstérméktől a kínai porcelánig a tárgyak a kor kulturális és kereskedelmi kapcsolatait tükrözik. A fedélzeten található gazdagságra utal egy csaknem kilós, 180 centis aranylánc, amelyet valószínűleg IV. Fülöp király viselt. Az Allen Explorations elkötelezettsége, hogy ezeket a kincseket a Bahama-szigeteki Tengerészeti Múzeumban állítsa ki, a korábbi kincsvadászok kérdőjeles tevékenységeitől való eltávolodást mutatva. A Maravillas története a hajótöréstől a kiemelésig a történelmi felfedezés és a tengeri örökség folyamatos megőrzése mellett szól.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Budapesten a koreai udvari hímzés mesterművei – Királyi jelképek, mágikus motívumok és buddhista szimbólumok a Koreai Kulturális Központ új kiállításán
Saját magában ejthette csapdába prédáját a darázsfaj, amely a dinoszauruszok korában élt
A földkéreg egy része épp a földköpenybe csöpög
Így fog kinézni a világvége a szakértők szerint
Vad elmélet: bedrogozott katonák döntötték meg a Római Birodalmat
Mutáns kullancsot találtak Magyarországon: agyhártyagyulladást vagy halált is okozhat